29. kolo: FK „Jedinstvo“ Brčko – FK „Mladost“ 4:1

Fudbaleri  Mladosti iz Gacka su u 29. kolu Druge lige RS grupa “Istok” gostovali u Brčkom gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Jedinstvo“. Protiv podmlađene ekipe Mladosti slavilo je domaće Jedinstvo rezultatom 4:1.

Za Mladost je precizan bio Branislav Pejić u 9. minutu i vođstvo od 1:0. Domaći su izjednačili u 34. minutu pogotkom Ćehajića. Na 2:0 povećao je Lukić u 59. minutu da bi Buljubašić u 77. i Baljak u 79. minutu sa dva brza pogotka postavili konačan rezultat od 4:1 za domaćina.

Previsok rezultat za igru koju je prikazao podmlađeni sastav Mladosti.

Strijelci: Pejić u za Mladost, Ćehajić u 34. min, Lukić u 59. min. Buljubašić u 77. i Baljak u 79. minutu za Jedinstvo.

Žuti kartoni: Delić i Goranović M. (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Aleksić, Bokić, Delić, Lozo, Goranović M, Bratić, Avdalović, Komnenić, Pejić,Višnjevac, Vuković.

Nakon 29 kola, na prvom mjestu je ekipa novog prvoligaša FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 72 boda. Mladost se nalazi na devetom mjestu sa 39 bodova.

U narednom 30. kolu Prvenstva RS–Druga liga „Istok“, koje se igra u nedelju 10.06. sa početkom u 18 časova, fudbaleri Mladosti su domaćini ekipi FK „Famos“ iz Vojkovića.