23. kolo: FK „Mladost“ Gacko – FK „Velež“ Nevesinje 0:0

Hercegovački derbi 23. kola između fudbalera “Mladosti” i “Veleža” iz Nevesinja završen je neriješeno, 0:0. “Što nije bilo golova krivi su neefikasni strijelci a i golmani, pogotovo golman gostiju, Zurovac, koji je odbranio sve što je išlo u okvir gola. Utakmicu je obilježilo loše suđenje glavnog sudije Pajića iz Bijeljine koji je svojim nerazumnim odlukama u momentima dovodio utakmicu do usijanja. U 45. minutu prvog poluvremena, isključio je kapitena domaćih Mrkovića nakon, po njemu, namjernog udaranja gostujućeg igrača”, kažu u klubu.

Mladost je igrala bolje u prvom poluvremenu, a Velež u nastavku utakmice nije uspio da iskoristi brojčanu prednost na terenu. Kad se sve sabere, podjela bodova realan odnos snaga na terenu.

Sudije: Pajić, Barjaktarević i Divčić (Bijeljina),

Žuti kartoni: Dubljević, Ćeranić, Koprivica, Goranović, Guzina (Mladost),

Crveni karton: Mrković Bojan (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Bokić, Nikolić, Koprivica, Lozo, Mrković, Salatić, Goranović, Dubljević (od 78. min Delić), Avdalović (od 87. min Bratić), Ćeranić.

Nakon odigrana 23. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloga“ iz Gornjeg Crnjelova sa 56 boda. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa osvojenih 33 boda.

U narednom 24. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u srijedu 02. maja, sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Bogutovom Selu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Mladost“, a u 25. kolu u četvrtak 03. maja sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Brodcu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Jedinstvo“.

U nedelju 29. aprila u utakmicama 12. kola prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“, omladinci Mladosti su gostovali u Nevesinju  gdje su se sastali vršnjacima FK „Velež“. Mlađi pioniri i Kadeti su poraženi rezultatom 1:0, a Pioniri Mladosti su bili bolji i pobijedili sa 9:0.

U subotu 05. maja, utakmicom 13. kola prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ omladinci Mladosti su domaćini Kadetima FK „Stakorina“ iz Čajniča. Utakmica počinje  u 10 sati.

1.OFK Sloga (Gornje Crnjelovo) 22 18 2 2 73:7 56
  2.FK Famos (Ist. Ilidža) 23 11 5 7 37:18 38
  3.OFK Glasinac 2011 (Sokolac) 23 10 8 5 38:25 38
  4.FK Budućnost (Pilica) 22 9 8 5 39:35 35
  5.FK Leotar (Trebinje) 22 10 3 9 36:25 33
  6.UFK Ilićka 01 (Brčko) 23 10 3 10 33:31 33
  7.FK Mladost (Gacko) 23 9 5 8 39:38 33
  8.FK Velež (Nevesinje) 23 9 3 10 37:34 31