21. kolo: FK „Mladost“ Gacko – FK „Ilićka 01“ Brčko 5:0

Fudbaleri “Mladosti” i u šestoj utakmici proljetnog dijela prvenstva ostali su neporaženi. U  21. kolu Druge lige RS grupa „Istok“, ugostili su ekipu FK „Ilićka 01“ iz Brčkog i ispratili je sa pet golova u mreži.

Rajko Ćeranić, najbolji igrač „Mladosti“, u nastavku prvenstva postigao je dva gola, a ujedno je i najefikasniji igrač lige u proljetnom dijelu prvenstva. Mrežu gostiju je zatresao u 10. i 77. minutu. Treći pogodak je postigao Bokić u 74. minutu igre, a na 4:0 je povisio Nikolić u 76. minutu. Konačan rezultat od 5:0 za domaćina postavio je Delić u 84. minutu.

Na šest odigranih utakmica proljetnog dijela prvenstva, fudbaleri Mladosti ostvarili su tri pobjede i tri neriješena rezultata, sa postignutih 20 i primljena 4 gola.

Strijelci: Ćeranić u 10. i 77. Bokić u 74. min, Nikolić u 76. min. i  Delić u 84. min.

Sudije: Stupić i Berak (Trebinje) i Krunić (Foča).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Bokić, Nikolić (od 78. min Delić), Koprivica, (od 81. min Bratić), Lozo, Mrković, Salatić, Goranović, Komnenić, Dubljević (od 60. min. Avdalović), Ćeranić.

Nakon odigranog 21. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloga“ iz Gornjeg Crnjelova sa 53 boda. Mladost se nalazi na trećem mjestu sa osvojenih 32 boda.

U narednom 22. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 22. aprila, sa početkom u 16 časova, fudbaleri „Mladosti“ gostuju u Gornjem Crnjelovu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Sloga“.

U subotu 21. aprila utakmicama 11. kola Prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ Omladinci Mladosti su domaćini vršnjacima FK „Sutjeska“ iz Foče. Mlađi pioniri igraju u 10 sati a Pioniri u 11 sati.