20. kolo: FK „Guber“ Srebrenica – FK „Mladost“ Gacko 1:1

I na trećem gostovanju ovog proljeća fudbaleri Mladosti su ostali neporaženi. U 20. kolu Druge lige RS grupa “Istok” gostovali u Srebrenici gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Guber“. Mladost je povela u 24. minutu golom Sretena Nikolića. Na izjednačenje se nije čekalo dugo. Domaćini su izjednačili na 1:1 u 30. minutu pogotkom Ćirkovića i tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu obje ekipe su imale šanse za postizanje pogodaka, ali su strijelci bili nespretni. Podjela bodova je najrealniji ishod susreta.

Strijelci: Nikolić u 24. minutu za Mladost, Ćirković u 30. minutu za Guber,

Sudije: Vidaković, (Zvornik), Došlo (I.Sarajevo) Pejić (Sokolac),

Žuti kartoni: Mrković, Nikolić, Jokanović (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Bokić (od 90. min Bratić), Nikolić (od 90. min Delić), Mrković, Koprivica, Lozo, Salatić, Komnenić, Dubljević (od 78. min Avdalović), Jokanović,Ćeranić.

Nakon 20. kola na prvom mjestu je lider prvenstva ekipa OFK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 53 boda. Mladost se nalazi na petom mjestu sa 29 bodova.

U narednom 21. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 14. aprila sa početkom u 16:30 časova, fudbaleri Mladosti su domaćini ekipi FK „Ilićka 01“ iz Brčkog.

U nedelju 15. aprila, utakmicama 10. kola nastavlja se prvenstvo Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „Jug“. Omladinci Mladosti gostuju u Trebinju gdje će se sastati sa vršnjacima FK „Leotar“. Utakmice počinju u 10 sati.