19. kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Mladost” Rogatica 4:0

Fudbaleri Mladosti i u četvrtoj utakmici proljetnog dijela prvenstva ostali su neporaženi. U 19. kolu Druge lige RS grupa „Istok“, ugostili su imenjaka ekipu FK “Mladost” iz Rogatice i ispratili je sa četiri gola u mreži.

Utakmica sa dosta šansi i golova u kojoj je domaćin pokazao dobru igru i efikasnost postizanjem četiri pogodka.

Rajko Ćeranić najbolji igrač na jučerašnjoj utakmici postigao je tri gola, a ujedno je i najefikasniji igrač lige u proljetnom dijelu prvenstva. Mrežu gostiju je zatresao u 31, 44. iz opravdano dosuđenog penala i 65. minutu. Konačan rezultat od 4:0 za domaćina postavio je Koprivica u 88. minutu. Zaslužena pobjeda domaćina koja je mogla biti izražena sa više golova da su domaći strijelci bili spretniji.

Strijelci:Ćeranić u 31, 44. penal, 65. min. i Koprivica 88. min,

Sudije: Ikonić i Marković (Bijeljina) i Petković (Brčko),

Žuti kartoni: Avdalović u 43. min za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić (od 53. min Dubljević), Koprivica, Lozo, Mrković, Salatić, Komnenić (od 75. min Delić), Jokanović, Avdalović (od 72. min Bratić), Bokić, Ćeranić.

Nakon odigranih 19. kola, na prvom mjestu je ekipa FK “Sloga” iz Gornjeg Crnjelova sa 50 bodova. Mladost se nalazi na četvrtom mjestu sa osvojenih 28 bodova.

U narednom 20. kolu Prvenstva RS – Druga liga “Istok” koje se igra u subotu 07. aprila sa početkom u 16 časova, fudbaleri “Mladosti” gostuju u Srebrenici gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK “Guber”.