18. kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Budućnost” Pilica 0:1

FK “Mladost” Gacko je u 18. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ ugostio ekipu FK „Budućnost“ iz Pilice, od koje je poražen rezultatom 0:1. Budućnost je, kako ističu u klubu, više srećno nego spretno, iz Gacka odnijela sva tri boda. Ekipi iz Pilice pobjedu je donio igrač Mladosti, Đorđe Salatić, autogolom u 4. minutu.

Pogodak koji je riješio utakmicu postignut je na samom startu utakmice, kada je Salatić presjekao jedan napad gostiju i poslao povratnu loptu koja golmanu Guzini prolazi ispod noge i odsjeda u mreži domaćih, za slavlje gostiju i vođstvo od 0:1. U nastavku, domaći su se bezuspješno trudili da poprave početnu grešku, dok je Budućnost igrala defanzivno, na kontre. U drugom dijelu Mladost je imala terensku inicijativu. Najčešće je bio u prilici da postigne pogodak bio mladi igrač Mrkaić, ali golman Radić je odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Gosti su imali dvije šanse vrijedne pomena, ali golman Guzina, je bio na visini zadatka i ostao je nesavladan. U 90. minutu igrač domaćih, Komnenić, ostavio je saigrače na cjedilu jer nakon grubog starta dobija crveni karton i put u svlačionicu.

„U igri domaćih vidljiva je fizička nespremnost, što zbog kasnog početka priprema tako i zbog neredovnih dolazaka na treninge pojedinih igrača koji nemaju poštovanje prema klubu čiji dres nose“, naglasili su u FK “Mladost”.

Sudije: Stupić, Berak, Vulić (Trebinje),

Strijelac: 0:1 Salatić u 4. minutu (autogol) za Budućnost,

Žuti kartoni: Delić, Goranović, Guzina, Mrković (Mladost), D. Marković (Budućnost),

Crveni karton: Rajko Komnenić (Mladost) u 90. minutu (dva žuta).

Mladost: S. Guzina, Delić, Nikolić, Mrković, Novaković, Mrkaić, Salatić, Goranović, Avdalović (od 51. min. J. Guzina), Bratić, Komnenić.

Budućnost: S. Radić, Ivanović, D. Marković, Ž. Marković (od 90.min. Simić), Lukić, Mićić (od 88. min. Vasiljević), P. Radić, Ristić, Krezović, Lazarević, Milošević.

Nakon odigranih 18. kola, na prvom mjestu se nalazi ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa 47 bodova. Mladost je na devetom mjestu sa osvojenih 19 bodova.

U narednom 19. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 30. marta sa početkom u 15 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Srebrenici gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Guber“.