17. kolo: FK “Drina HE” Višegrad – FK “Mladost” 4:0

Fudbaleri Mladosti su u 17. kolu Druge lige RS, grupa “Istok”, gostovali u Višegradu gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Drina HE“. Domaćini su bili bolji i savladali goste sa 4:0.

Golovi su postizani nakon grešaka gostujuće ekipe. Domaćin je poveo u 15. minutu pogotkom Pejovića. Na 2:0 povisio je Marković u finišu prvog poluvremena, u 44. minutu. Početkom drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, Šimšić je zapečatio sudbinu gostiju za vođstvo od 3:0, da bi u 76. minutu Damjanović postigao četvrti pogodak za konačan rezultat od 4:0, što je jedan od težih poraza gostujuće ekipe. Ekipa Mladosti je ušla u ovu utakmicu bez šest standardnih prvotimaca u odnosu na jesenji dio prvenstva, što je uticalo na igru kao i kasni početak priprema.

Strijelci:  Pejović u 15. minutu, Marković u 44. minutu, Šimšić u 47. minutu i Damjanović u 76 minutu za “Drina HE”.

Sudije: Mitrović, Makarić, Maletić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Lozo i Antelj (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Delić, Nikolić (od 85. min. Pejić), Mrković, Lozo (od 69. min. Antelj), Novaković, Goranović, Bratić, Avdalović, (od 56. min. Guzina), Vuković, Mrkaić

Nakon 17. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa 44 boda. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa 19 bodova.

U narednom 18. kolu, Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 23. marta sa početkom u 14:30 časova, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Budućnost“ iz Pilice.