16. kolo: FK “Sutjeska” Foča – FK “Mladost” 3:1

Fudbaleri Mladosti u 16. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ gostovali su u Foči, gdje su se sastali sa domaćom Sutjeskom.

Fudbaleri Sutjeske su bolje otvorili utakmicu, ali su fudbaleri Mladosti prvi imali šansu za postizanje pogotka preko Ćeranića koji je u 20. minutu pogodio stativu. Prilike za postizanje pogodaka imali su i domaćini, ali na visini zadatka bio je golman Guzina koji je odbranio udarce domaćih igrača.

Većim dijelom susreta domaćin je imao terensku inicijativu, a do vođstva su stigli u 32. minutu pogotkom Davidovića. U 52. minutu susreta nakon centaršuta Delića najbolji strijelac Gačana Ćeranić postiže pogodak za izjednačenje rezultata na 1:1. Nakon izjednačujućeg pogotka, Nikolić dolazi u priliku da postigne pogodak za vođstvo gostiju ali je golman Tomić je odbranio udarac.

U 67. minutu iz slobodnog udarca iskusni Krajišnik postiže pogodak za vođstvo domaćina 2:1. U 81. minutu zbog povrede igru napušta odlični golman Guzina, kojeg mijenja rezervista Šuković. Rašević u 85. minutu koristi grešku domaće odbrane i postiže pogodak za vođstvo od 3:, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Na klupi Sutjeske su sjedili Veselin Slijepčević dugogodišnji igrač i trener Mladosti koji ima UEFA A licencu kao i mladi igrač Igor Višnjevac.

Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina).

Strijelci: Davidović u 3. min, Krajišnik u 67. min, Rašević 85. min. (Sutjeska), Ćeranić u 52. min. (Mladost).

Žuti kartoni: Šupić, Mojović, Filipović i trener Slijepčević (Sutjeska), Goranović i Delić (Mladost).

Sutjeska (Foča): Tomić, M. Vasiljević, Filipović, Rašević, Mojović, Pavlović (od 90.  Višnjevac), Milutinović , Šupić, Davidović (od 90. min. Vladičić ), Krajišnik, Žugić.

Mladost (Gacko): Guzina (od 81. min. Šuković), Delić (od 74. min. Mastilović), Nikolić, Mrković, Novaković, Lozo, Goranović, Avdalović, Ćeranić, Bratić, Komnenić.

Nakon odigranih 16. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 38 bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 23 boda.

U narednom 17. kolu Prvenstva RS, Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 14. marta sa početkom u 14 časova i 30 minuta, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Drina“ iz Zvornika.