14. kolo: FK “Mladost” – FK “Jedinstvo” Brodac 3:2

Fudbaleri Mladosti su u 14. kolu drugoligaškog “Istoka” ugostili ekipu FK “Jedinstva” iz Brodca i pobijedili rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u 11. minutu sa 1:0 golom Vitomira, nakon greške odbrane gostiju. U 25. minutu nakon prekršaja nad Nikolićem i dosuđenog penala, najbolji strijelac Mladosti, Ćeranić, postiže pogodak za 1:1. U 33. minutu Nikolić postiže  pogodak za vođstvo od 2:1 da bi u 43. minutu Avdalović povećao rezultat na 3:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U 50. minutu gostujući igrač Vitomir postiže svoj drugi pogodak za 3:2, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat. Pobjeda od značaja za domaćina u nastavku prvenstva.

Sudije: Bokić (Bileća), Stupić i Vulić (Trebinje),
Strijelci: Ćeranić u 25. min. iz penala, Nikolić u 33. min, Avdalović u 43. min. (za Mladost), Vitomir u 11. i 50. min. (za Jedinstvo),
Žuti kartoni: Avdalović (Mladost).

Mladost: Guzina, Nikolić, Guzina, Mrković, Lozo (od 85. min Lučić), Avdalović, Ćeranić, Vuković,Bratić, Elek, Komnenić.

Nakon odigranih 14. kola na prvom mjestu je ekipa FK “Leotar” iz Trebinja sa 32 boda. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa osvojenih 20 bodova.

U narednom poslednjem 15. kolu jesenjeg dijela Prvenstva RS – Druga liga “Istok”, koje se igra u nedelju 17. novembra sa početkom u 13 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Rogatici gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK “Mladost”.