13. kolo: FK “Famos” Vojkovići – FK “Mladost” Gacko 1:1

Fudbaleri Mladosti su u 13. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ gostovali u Vojkovićima, gdje su se sastali sa domaćom ekipom Famos i odigrali neriješeno 1:1.

Domaći Famos je igrao bez trojice fudbalera, Tešanovića, Frganje i Otovića, a u redovima Gačana nedostajali su Ćeranić, Mrković, Mrkajić, Kuljić i Delić. Prvi su zaprijetili domaći preko Blažića koji nakon kornera šutira odbijenu loptu, ali golman Guzina je izašao pobjednik kao i kasnije iz duela protiv Bjelice. U 23. minutu igrači Mladosti uspjevaju da dođu do pogotka. Loptu je ubacio Ivan Vuković, a Sreten Nikolić glavom pogađa za 0:1.

U 35. minutu Srđan Vitković je imao priliku za pogodak, ali Slobodan Guzina opet odlično interveniše i odbija loptu do prečke. U 37. minutu Đorđe Ćeha je bio najviši u skoku, te je uspio da savlada vrlo dobrog Guzinu. U finišu prvog poluvremena Ivan Vuković je izašao sam na golmana Terzića, ali čuvar mreže domaćih je zaustavio šut, a odbijenu loptu Ćeha sa gol linije izbacuje u gol aut.

I drugo poluvrijeme počinje izvanrednom šansom za Mladost, ali Sreten Nikolić promašuje prazan gol. Uzvratio je Miroslav Bjelica, ali šutira pored gola. Fudbaleri Mladosti su imali šanse za postizanje pogodaka ali nisu bili precizni.

U sudijskoj nadoknadi vremena Mladost ostaje sa desetoricom igrača. Đorđe Salatić je na asistenciju pomoćnog sudije dobio crveni karton, ali domaći nisu imali vremena da iskoriste brojčanu premoć te gosti putuju kući sa velikim i zasluženo osvojenim bodom.

Sudije: Mitrović i Milošević (Bijeljina) i Đurić (Višegrad),
Strijelci: 0:1 Nikolić u 23. minutu (Mladost), 1:1 Ćeha u 37. minutu  (Famos),
Žuti kartoni: Bjelica, Blažić (Famos), Goranović, Elek, Guzina S.(Mladost),
Crveni karton: Salatić (Mladost) u 90. minutu.

Famos: Terzić, Ćeha, D. Lučić, Blažić, Milinković, Lalović (od 52. N. Lučić), Vitković, Stevanović (od 89. Šešlija), Samardžija, Bjelica, Stojanović (od 79. Purković).

Mladost Gacko: S. Guzina, J. Guzina, Nikolić, Lozo, Salatić, Goranović, Avdalović, Vuković, Bratić (od 67. Lučić), Elek (od 90. L. Avdalović), Komnenić.

Nakon odigranih 13 kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 31 bodom. Mladost se nalazi na desetom mjestu sa osvojenih 17 bodova. U narednom 14. kolu jesenjeg dijela Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 09. novembra sa početkom u 13 časova i 30 minuta, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Jedinstvo“ Brodac.