12. kolo: FK “Mladost” – FK “Ilićka 01” Brčko 1:3

Fudbaleri Mladosti su u 12. kolu drugoligaškog Istoka ugostili predposlednju ekipu na tabeli, FK „Ilićka 01“ iz Brčkog, i pretrpjeli neugodan i neočekivan poraz od 1:3. Bodovi sa domaćeg terena otišli su u nepovrat, kažu u FK “Mladost”.

Domaći su poveli u 28. minutu sa 1:0 golom Sretena Nikolića, nakon greške odbrane gostiju. Domaćini su do vođstva stalno opsjedali gol gostujućeg golmana Gorančića, koji je bio na visini zadatka. U 32. minutu nakon neiskorištene šanse domaćina, u kontranapadu Bajić postiže pogodak za 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U 74. minutu, nakon prekršaja u šesnaestercu domaćih, sudija Taborin dosuđuje penal za goste koji Arsić pretvara u pogodak i vođstvo od 2:1. Svi napadi domaćina za postizanje gola ostaju bez rezultata, da bi u 84. minutu domaći tim ostao sa igračem manje, jer golman Šuković u kratkom vremenskom periodu dva puta hvata loptu rukama van šesnaesterca, nakon čega dobija žuti i crveni karton. Na golu ga mijenja Sreten Nikolić koji je u 89. minutu savladan od strane gostujućeg igrača Krstića i sigurno vođstvo od 3:1. U 92. minutu odlični golman Gorančić grubo startuje na Rajka Ćeranića koji napušta teren zbog povrede, a sudija dosuđuje penal za domaćina koji nije iskoristio Goranović, jer nakon šuta pogađa prečku a sudija svira kraj utakmice.

Sudije: Taborin (Zvornik), Mitrović i Marković (Bijeljina), Strijelci: Nikolić u 28. min (za Mladost)  Bajić u 32. min. Arsić u 74. min iz penala, Krstić u 89. min (za Ilićku 01),
Žuti kartoni: Mrković, Ćeranić, Salatić (Mladost), Arsenić, Savić, Gorančić (Ilićka 01),
Crveni karton: Šuković (Mladost).

Mladost: Guzina, (od 46. min Šuković), Nikolić, Guzina, Mrković, Lozo, Salatić, Goranović, Avdalović (od 58. min. Drakul), Ćeranić, Vuković (od 74. min Bratić), Komnenić.

Nakon odigranih 12 kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 31 bodom. Mladost se nalazi na desetom mjestu sa osvojenih 16 bodova.

U narednom 13. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 02. novembra sa početkom u 14 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Vojkovićima gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Famos“.