1/16 finala KUP-a RS, FK „Mladost“ – FK „Napredak“ Donji Šepak 4:0

Fudbaleri Mladosti  su u utakmici 1/16 finala Kupa Republike Srpske bili bolji od ekipe FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka i pobijedili rezultatom 4:0. Utakmica je odigrana po lijepom i sunčanom vremenu.  Bila je to jedna potpuno otvorena igra oba rivala. Gosti su otvorenom igrom pokušavali da ugroze gol domaćina ali Mladost je dominirala tokom čitavog susreta i svoju dobru igru krunisala sa četiri postignuta pogotka. Rezultat je mogao biti i veći da su domaći igrači iskoristili sve ukazane šanse.

Strijelci za domaćina su bili, Samardžić Lazar u 23. minutu, Drakul Marko u 35. minutu, Ćeranić Rajko u 55. minutu iz penala i Pušara Boško u 75. minutu.

Mladost: Guzina, Šiljegović, Petković (od 70. min. Topalović), Mrković, Samardžić (od 46. min. Lozo), Salatić, Sušić, Komnenić (od 46. min.Goranović), Pušara, Drakul, Ćeranić.

U osminu finala Kupa RS plasirali su se: Mladost (Gacko), Borac (Banja Luka),Sloboda (Novi Grad), Proleter (Teslić), Borac (Šamac), Velež (Nevesinje), Leotar (Trebinje), Drina (Zvornik), Vlasenica (Vlasenica, Mladost (Veliak Obarska), BSK (Banja Luka), Podrinje (Janja), Karanovac (Banja Luka).

Utakmice, Mladi Krajišnik – Borac (KD) i  Modriča Maksima – Kozara igraju se  23. septembra, a utakmica Sutjeska – Radnik  igra se 30. septembra.