Petnaesto kolo: FK „Famos“ Vojkovići – FK „Mladost“ Gacko 3:0

Odigravanjem utakmica 15. kola završen je jesenji dio Prvenstva Druge lige RS grupa „Istok“. Fudbaleri  Mladosti su gostovali u Vojkovićima gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Famos“. Domaći su poveli već u 7. minutu igre pogotkom Miroslava Bjelice. Domaća ekipa u 70. minutu povećava vođstvo na 2:0 golom Lazara Simovića, a kada su svi očekivali kraj utakmice Marko Koprivica je u 92. minutu postigao pogodak za 3:0 i konačan rezultat utakmice. „Ovo nije pravi odraz snaga na terenu jer je i ekipa Mladosti imala šansi za postizanje pogodaka“, kažu u FK„Mladost“ Gacko. Ovo je bio sedmi poraz u jesenjem dijelu sezone uz šest pobjeda i dva neriješena rezultata. Igrači su na odmoru, a na upravi kluba je da sumira postignute rezultate i pripremi ekipu za nastavak prvenstva.

Strijelci: Bjelica, Simović i Koprivica.

Sudije: Maletić i Divčić  (Bijeljina) i Taborin  (Zvornik).

Žuti kartoni: Komnenić, Jokanović, Salatić i Guzina.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Bokić, Nikolić, Mrković, Bratić, Salatić, Guzina (od 81. min Bjelogrlić), Jokanović, Dangubić (od 71. min. Delić), Komnenić.

Nakon odigranih 15 kola, titulu jesenjeg prvaka osvojila ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 38 bodova, na drugom mjestu je FK „Guber“ iz Srebrenice sa osvojenih 25 bodova. Mladost je zauzela jedanaesto mjesto sa 20 bodova koliko ima i FK „Velež“ iz Nevesinja na desetom mjestu.

U narednom 16. kolu proljetnog dijela Prvenstva RS–Druga liga „Istok“koje se igra  početkom marta 2018. godine, fudbaleri Mladosti će gostovati u Pilici kod Zvornika gdje će se sastati sa domaćom ekipom FK „Budućnost“.