13. kolo: FK “Jedinstvo” Brodac- FK “Mladost” Gacko 3:2

Podmlađena ekipa Mladosti je u 13. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ gostovala u Brodcu gdje se sastala sa domaćinom FK „Jedinstvo“. Ekipa Mladosti je nastupila oslabljena bez nekolicine povrijeđenih igrača. Domaći su u 10. minutu golom Jovanovića poveli sa 1:0. U 33. minutu  Delić postiže pogodak za 1:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu pored dobre igre efikasni su bili i strijelci. Delić u 55. minutu postiže svoj drugi pogodak za vođstvo od 2:1, da bi u 60. minutu igrač domaćih Jovanović izjednačio na 2:2. Do kraja utakmice domaćini napadaju i Ristić u 86. minutu postiže pogodak za vođstvo od 3:2 što je bio konačan rezultat utakmice i pobjeda domaćina.

Strijelci: Delić u 33. i 55. min. za Mladost, Jovanović u 10. i 60. min i Ristić u 86. min. za Jedinstvo Brodac,

Sudije: Taborin (Zvornik) Ikonić, (Bijeljina) Kapur (Brčko),

Žuti karton: Salatić (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Aleksić, Nikolić, Antelj (od 88. min Šuković), Salatić, Vuković, Delić, Kuljić, Pejić, Goranović, Drakul, Komnenić.

Nakon 13. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstva“ iz Brčkog sa maksimalnih 32 boda. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa 16 bodova.

U narednom 14. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra u subotu 10. novembra sa početkom u 14:00 časova, Mladost gostuje u Nevesinju gdje se sastaje sa ekipom FK „Velež“.

Mlađi pioniri i pioniri Mladosti su u okviru 9. kola Omladinske lige PFS Trebinje ugostili ekipu Sutjeske iz Foče. Mlađi pioniri Mladosti su poraženi sa 4:0, a pioniri su odigrali neriješeno 1:1.

Pioniri u nedelju u 11:00 sati, u zaostaloj utakmici su domaćini ekipi FK „Stakorine“ iz Čajniča. Ovom utakmicom se završava jesenji dio prvenstva za Omladinske selekcije.