Džudisti Gacka dostojno predstavljali klub i Gacko na Balkanskom prvenstvu

U Bitolju, u Sjevernoj Makedoniji, 6. i 7. juna održano je Balkansko prvenstvo u džudou za starije pionire (U14), na kojem je nastupilo više stotina najboljih mladih takmičara iz regiona.

Džudo klub „Gacko“ predstavljalo je pet takmičara predvođenih trenerom Jovom Samardžićem: Ana Kojović, Nikolina Božić, Simonida Gajić, Branislav Davidović i Aleksandar Adžić.

Najbliža osvajanju medalje bila je Ana Kojović, koja je nakon odličnih borbi stigla do meča za bronzano odličje. U neizvjesnom duelu poražena je od predstavnice Turske, te je takmičenje završila na odličnom petom mjestu, što predstavlja veliki uspjeh kako za nju, tako i za Džudo klub „Gacko“.

Iz kluba ističu zadovoljstvo nastupom svojih mladih takmičara, koji su pokazali borbenost, kvalitet i dostojno predstavljali svoj klub na jednom od najjačih regionalnih takmičenja.

Rukovodstvo kluba uputilo je zahvalnost svima koji su pomogli odlazak i učešće takmičara na Balkanskom prvenstvu, a posebno preduzećima „Antikorozija“ d.o.o. Gacko, „Safir“ d.o.o. Gacko, kao i Opštini Gacko, čija podrška ima veliki značaj za razvoj mladih sportista i uspjehe kluba.

Podijelite vijest