Кошарка: Подвиг Гачана у Фочи

Тријумфом у Фочи 78:84, у 17. колу Прве лиге РС, кошаркаши Гацка направили су подвиг раван сензацији. Екипа из доњег дијела прволигашке табеле, без класичног центра, али и без „клупе“ (играла само шесторица), јуначком игром изненадила је лидера шампионата, домаћу Сутјеску.

Гости су можда малу помоћ имали у чудновато строгом критеријуму судија из Источног Сарајева, који су свирали сваки контакт, па су личним грешкама брзо оптеретили центре домаћина, али то никако не може умањити заслужену побједу гостију.

У екипи Гацка није било изразито високих играча, али су сви били јако скочни и прецизног шута, па су подједнако добро играли на свим позицијама. Гачани су били предвођени искусним Богићевићем и Тепавчевићем, које је пратило чак 8 играча млађих од 20 година. Сутјеска није личила на себе, без течности у игри, са много грешака и промашених зицера, против изузетно расположеног противника другачији исход је био немогућ.

Прво полувријеме завршило се са пет поена предности за Гацко, а почетком 3. дионице домаћин је додао гас и преокренуо резултат. До краја те четвртине, била је резултатска клацкалица, а почетком посљедње четвртине са двије везане тројке, Шолаје и Секицког, Сутјеска долази до плус пет, 65:60. Када је на 5. минута прије краја, Живановић убацио тројку 71:64, чинило се да је госте стигао умор и да ће домаћин рутински привести меч крају. Гачани се ни тада нису предавали, успјели су наћи нову снагу, па су брзо пришли на пола коша заостатка 71:70, да би тројком одличног Богичевића, два и по минута прије краја, поново повели 73:75. Вођство је повећао Гојко Суџум на 74:77, али Сутјеска брзо одговара и тројком Живановића поравнава резултат 77:77.

У посљедњи минут ушло се тројком Скока за вођство Гацка 77:80. Услиједила је грешка домаћина и брз фаул над Богичевићем, који 25 секунди прије краја, са линије слободних бацања одлучује побједника 77:82. До краја су се изводила слободна бацања, домаћин је погодио једно, а гости оба за коначних 78:84.

Већ у следећем колу наши кошаркаши дочекују екипу “Борца” из Бања Луке.