Херцеговачки дерби: ФК „Младост“ – ФК „Леотар“ 1:1

Гатачка „Младост“ је у  9. колу Прве лиге Републике Српске била домаћин екипи ФК „Леотар“ из Требиња. Утакмица је одиграна по сунчаном времену пред око 400 гледалаца а Херцеговачки дерби и дерби овог кола оправдао је сва очекивања.

Након 90 минута игре, утакмица је завршена неријешеним резултатом 1:1. Освојеним бодом могу бити задовољнији гости из Требиња који су из једне шансе, након корнера постигли погодак за бод.

Водећи погодак за домаћина постигао је Рајко Ћеранић у 55. минуту игре из оправдано досуђеног пенала. У 63. минуту, након једне акције, Марко Тохољ је постигао ефектан погодак који је главни судија Бјелица из Источног Сарајева поништио након махања помоћног судије Вујадина. Чини се да је овим домаћин оштећен јер по свему судећи, офсајда није било. У 73. минуту игре након изведеног корнера, играч гостију, Неђо Тасовац је постигао изједначујући погодак. „Младост“ је у овој утакмици била боља али своје шансе за постизање погодака нису искористили Прело и Горановић.

Младост је играла у саставу: Марковић, Салатић, Н.Сушић, Мрковић, Вицо, Ћеранић, Горановић, Прело, Андрић (од 80 мин.Пушара), Комненић, Вуковић (од 62 мин.Тохољ).

Након одиграних 9. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 20 бодова, а ФК „Младост“ се налази на шестом мјесту, са освојених 14 бодова.

У оквиру осмине финала Купа Републике Српске, фудбалери „Младости“ су гостовали у Жеравици гдје су се састали са домаћим ФК „Јединство“. Утакмица је у регуларном дијелу завршена неријешеним резултатом 0:0. Након извођења пенала, „Младост“ је била успјешнија и побиједила резултатом 4:2. Овом побједом екипа „Младости“  се пласирала у четвртфинале КУП-а РС за 2014/15 годину међу осам  екипа, заједно са екипама ФК „Радник“ Бијељина, ФК „Младост“ Велика обарска, ФК „Дрина“ Зворник, ФК „Рудар“ Приједор, ФК „Рудар“ Угљевик, ФК „Крупа“ Крупа на врбасу, ФК „Модрича“ из Модриче.

У наредном, 10. колу Првенства РС које се игра  у суботу 18. октобра, са почетком у 15:00 сати, фудбалери „Младости“ гостују екипи ФК „Сутјеске“ из Фоче која је у прошлом колу гостовала у Теслићу и била боља од домаћег „Пролетера“ и побиједила резултатом 4:3.

У 12. колу Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ Омладинци „Младости“ су гостовали у Стоцу гдје су се састали са домаћом екипом НК „Столац“. Омладинци домаћина су били успјешнији у оба одиграна сусрета. Кадети НК „Столац“ су побиједили резултатом 5:1, Јуниори резултатом 2:1.

У следећем 13. колу које се игра у недељу 19. октобра, Омладинци Младости су домаћини екипи XНК „НЕУМ“ из Неума. Утакмице почињу у 11:00 сати за кадете и 13:00 сати, за јуниоре.

Утакмица 11. кола које се по распореду требала играти у недељу 05. октобра са екипом НК „Посушје“ из Посушја одиграће се у сриједу 22. октобра.