Херцеговачки дерби: ФК „Леотар“ : ФК „Младост“ 1:0

ФК „Леотар“ из Требиња је у 22. колу  Прве лиге Републике Српске био домаћин екипи Гатачке  Младости. Утакмица је одиграна по прохладном и кишовитом времену пред око стотињак гледалаца, а Херцеговачки дерби је оправдао очекивања.

Након 90 минута игре утакмица је завршена минималном побједом домаћина од 1:0. Освојеним бодовима могу бити задовољнији домаћини који су из једне шансе након слободног ударца постигли погодак за бодове у борби за прво мјесто и пласман у Премијер лигу БиХ.

Једини погодак за домаћина постигао је главом Павле Сушић у 65. минуту игре након извођења слободног ударца. Главни судија Драган Мејакић из Бања Луке зналачки је водио утакмицу таман толико да недозволи гостима да озбиљније припријете голману домаћих, Марковићу, данас најбољем појединцу утакмице. Младост је у овој утакмици стварала шансе за постизање погодака које нису искористили Ћеранић и Сушић.

Младост је играла у саставу: Гузина, Перовић, Салатић, Н.Сушић, Вицо, Пушара, Горановић, Андрић (од 76. мин. Мрковић), Комненић, Вуковић (од 73. мин. Лозо) Ћеранић.

Након одигранa 22 кола на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 45 бодова, а Младост се налази на једанаестом мјесту са освојених 24 бода.

У наредном 23. колу Првенства РС које се игра  у суботу 16. маја са почетком у 16:30 часова фудбалери Младости су домаћини екипи ФК „Сутјеска“ из Фоче која је у прошлом колу на домаћем терену поражена од екипе Пролетера из Теслића резултатом  2:1.

У 29. колу Омладинске лиге БиХ група „ЈУГ“ Омладинци Младости су били домаћини екипи НК „Столац“ из  Стоца. Кадети НК „Столац“ су побиједили резултатом 8:0, а Јуниори Младости су били бољи него гости и побиједили резултатом 2:1.

У следећем 30. колу које се игра у недељу 17. маја, Омладинци Младости гостују екипи XНК „НЕУМ“ из Неума. Утакмице почињу у 10:00 сати за кадете и у 12:00 сати за јуниоре.