Фудбал: Слобода – Младост 0:2

Фудбалери Младости су у оквиру 7. кола гостовали у Новом Граду, гдје су се састали са домаћом Слободом, и побиједили је по трећи пут ове сезоне на домаћем терену.

Резултат утакмице је 2:0 за Младост, чиме је прекинута традиција “непобједивости” Слободе, која траје још од 25. септембра 2010. године, када су доживјели посљедњи пораз од 0:3 у Гацку.

Прво полувријеме протекло је у инцијативи домаћих, али без резултата. Шансе за постизање голова имао је Рајко Ћеранић али је резултат остао неријешен.

Први погодак је постигао Драган Горановић  у 53. минуту шутем са око 20 метара. У 88. минуту поново је стријелац био Горановић. Голман домаћих Дрљача, је погријешио, а његов ’’поклон’’ искористио је Горановић и својим другим голом овјерио заслужен тријумф Младости.

Стријелац: 0:1 Д. Горановић (53), 0:2 Д. Горановић (88).
Младост је играла у саставу: Гузина, Лозо, Сушић Г, Мрковић, Вицо, Комненић, Сушић Н.(од 77. мин. Васиљевић), Д. Горановић, Ћеранић, Андрић, Тодоровић (од 90. мин.Пушара).
Играч утакмице: Драган Горановић (Младост).

Младост се налази на трећем мјесту првенствене табеле са освојених 14 бодова, колико има и другопласирано Подриње из Јање. На првом мјесту је Дрина из Зворника са освојених 17 бодова.

У следећем 8. колу које се игра у суботу 05. октобра, са почетком у 15:30 сати, Младост је домаћин екипи ФК „Подриње“ из Јање.

У међувремену, у сриједу 02. октобра, одиграће се утакмице 1/16 Купа РС. Фудбалери Младости гостују у Обудовцу код Брчког, гдје се састају са домаћом ФК „Црвена звијезда“. Утакмица се игра са почетком у 16:00 сати.