Фудбал: Младост савладала Јединство

Фудбалери Младости савладали су у суботу Јединство из Бродца, резултатом 1:0 на Градском стадиону у оквиру 17. кола Друге лиге Републике Српске – група Исток. Добра посјета и вјерна публика, њих око 150, на прољећној премијери чекала је сат и по на гол. Наиме, једини погодак за наш тим, вриједан три бода, постигао је Драган Горановић, капитен домаће екипе из слободног ударца у 90. минуту сусрета.

Младост је доминирала свих 90. минута, али је тек у финишу дошла до важна три бода, а могло се видјети да су доминирали цијелу утакмицу, што радује наше навијаче.

Веселин Слијепчевић, тренер Младости истакао је да су три бода укњижена против Јединства значајна за мирнији наставак шампионата.

“Младост је у суботу играла нападачки, направили смо доста шанси. Ово је битна утакмица за опстанак у Другој лиги, а побједом су наши фудбалери са 12. мјеста прешли на девето”, потврдио је Слијепчевић.

У наредном колу Гачани гостују код екипе Илићке, а с обзиром на то да је тим из Брчком фењераш, наши фудбалери и у том мечу рачунају на позитиван резултат.

Подсјећамо, Фудбалери Младости први меч прољећног шампионата нису одиграли против Пролетера, јер је тим из Дворова тражио да се меч пролонгира.