Фудбал: “Младост” Гацко – “Слога” Горње Црњелово 0:5

Гостујућа екипа, нови друголигаш и лидер на табели ФК „Слога“ из Горњег Црњелова, протеклог викенда у потпуности је оправдала улогу фаворита и забиљежила убједљиву побједу против домаће Младости. Резултат од 5:0 за госте је можда превисок јер је и домаћа екипа имала шансу да поведе већ у првом минуту, али голман гостију Бодирога је био на висини задатка. Гости су повели у 22. минуту поготком Симикића, да би у 28. минуту Ђурић постигао свој први погодак за 2:0. У 38. минуту Караман повећава резултат на 3:0. У другом полувремену, гости су постигли још два поготка преко Комарчевића у 69. минуту и Ђурића у 82. минуту игре за коначан резултат од 0:5 за госте. Заслужена побједа гостију који сигурним кораком иду ка Првој лиги РС.

Гледалаца: 100

Судије: Ступић, Вуковић (Требиње) и  Крунић (Фоча)

Жути картони: Салатић Ђорђе и Лозо Дејан.

Младост је играла у саставу: Шуковић, Бокић, Николић (од 60. мин Горановић М.), Мрковић, Копривица, Дангубић, Лозо, Авдаловић (од 46. мин Бјелогрлић), Салатић, Комненић (од 71 мин Делић), Јокановић.

Након одиграних 7. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са максималних 21. бодом, на другом мјесту је УФК „Илићка 01“ из Брчког са освојених 13. Бодова, док се Младост налази на дванаестом мјесту са освојених 7 бодова.

У наредном 8. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“које се игра  01.10.2017. године, са почетком у 16 часова, фудбалери Младости гостују код екипе ФК „Вележ“ из Невесиња.

У 3. кoлу јесењег дијела првенства Омладинске квалитетне лиге, ПФС Требиње група „ЈУГ“ које се играло у недељу 24.09.2017. године, кадети Младости су били домаћини вршњацима ФК „Стакорина“ из Чајнича. Гости су били бољи и побиједили са 1:0.

У следећем 4. колу Омладинске селекције Младости гостују у Билећи гдје се састају са вршњацима ФК „Херцеговац“.