Фудбал: „Младост“ Гацко – „Младост“ Рогатица 4:0

Фудбалери Младости су у 27. колу Друге лиге РС били домаћини екипи ФК „Младост“ из Рогатице. Била је то утакмица са доста шанси и постигнутих лијепих голова. У 24. минуту Никола Копривица постиже погодак за вођство од 1:0. После низа пропуштених шанси за постизање погодака са тим резултатом се отишло на одмор. У 49. минуту ударцем са 18 метара Сретен Николић постиже гол за вођство од 2:0, да би у 65. минуту Стеван Бјелогрлић постигао трећи погодак за 3:0. У 71. минуту  након центаршута Трипа Јокановића гостујући играч Тадић је савладао свог голмана за вођство домаћина од 4:0. До краја утакмице домаћини су имали још неколике шансе за постизање голова али резултат је остао непромијењен. Сасвим заслужена побједа домаће екипе над имењаком из Рогатице.

Младост је играла у саставу: Аничић, Николић, Авдаловић (од 61. мин. Делић), Бокић, Лозо, Салатић, Горановић, Копривица (од 72. мин. Пејић), Јокановић, Сушић, Бјелогрлић (од 68. мин. Црногорац).

Након одиграних 27 кола на првом мјесту је екипа ФК „Напредак“ из Доњег Шепка са 63 бода. На другом мјесту је екипа Јединства из Брчког са 57 бодова. Младост се налази на осмом мјесту са освојених 35 бодова.

У наредном, 28. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра  у недељу 28. маја, фудбалери Младости ће гостовати у Невесињу гдје ће се састати са екипом ФК „Вележ“.

Омладинци Младости су у 19. колу Омладинске лиге ФСРС „ЈУГ“ група Херцеговина које се играло у суботу 20. маја, гостовали у Билећи гдје су се састали са екипом ФК „Херцеговац“. Домаћини су били успјешнији и постигли побједе у све три утакмице. Млађи пионири домаћина су били бољи и побиједили са 2:0, пионири резултатом  3:2 а кадети са 6:1.

У последњем, 20. колу које се игра у уторак 23. маја, Омладинци Младости су домаћини екипи ФК „Вележ“ из Невесиња. Утакмице се играју од 10 сати.