ФК „Младост“ Гацко – ФК “Напредак“ Доњи Шепак 2:0

Фудбалери Младости су у 13. колу Прве лиге Републике Српске били домаћини екипи ФК „Напредак“ из Доњег Шепка. Утакмица је била од велике важности за екипу домаћих са императивом побједе и помјерањем према средини табеле, а пораз потонуће према дну табеле. Након 90 минута игре по веома тешком и расквашеном терену утакмица је завршена резултатом 2:0 за домаће. Овом побједом екипа Младости је поправила свој бодовни салдо и са освојених 17 бодова завршила јесењи дио првенства на 9. мјесту прволигашке табеле.

Гости су у 20. минуту имали шансу утакмице за постизање водећег поготка, али на срећу домаћих играч гостију је био непрецизан. Водећи погодак за домаће постигао је најбољи играч домаћих Драган Горановић у 60. минуту игре. У другом полувремену играла се допадљива игра али без резултата све до 82. минута када играч домаћих, Тохољ одбијену лопту шаље у мрежу и постиже други погодак за резултат од 2:0.

“Младост” је играла у саставу: Марковић, Мрковић, Вицо, Горановић (од 89. мин Горановић С), Тохољ, Прело (од 65. мин Денда), Комненић, Сушић (од 86. мин Лозо), Андрић, Вуковић, Пушара. Након одиграних 13 кола јесењег дијела првенства на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 26 бодова. Последње пласирана је екипа “Пролетера” са освојених 8 бодова.

У наредном,14. колу Првенства РС које се игра  почетком марта 2015. године са фудбалери “Младости” ће гостовати у Приједору гдје ће се састати са домаћим ФК „Рудар“.