Друго коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Дрина ХЕ” Вишеград 1:1

Фудбалери “Младости” у другом колу Друге лиге РС група “Исток”, угостили су екипу ФК “Дрина ХЕ” из Вишеграда. И овога пута се показало да су гости неугодан противник за домаћина. Утакмица у којој су гости били конкретнији и лакше долазили у прилику за постизање гола али и неспретни. Прво полувријеме је завршено без голова иако су обе екипе имале шансе. Почетак другог полувремена припао је гостима. У 58. минуту слаби судија Милошевић досудио је престрого пенал за госте. Играч гости Дамјановић је искористио и довео госте у вођство од 1:0, које је трајало свега три минута када је у једном контранападу Ћеранић постигао изједначујући погодак. У 80. минуту судија је пропустио да досуди пенал за домаћина када је у шеснаестерцу срушен Мрковић. До краја утакмице и домаћи и гости су имали шансе за постизање голова али мреже су остале нетакнуте.

Стријелци: Ћеранић у 61. мин, за Младост, Дамјановић у 58. из пенала за Дрину ХЕ.

Судије: Милошевић и Елезовић (Бијељина) и Лазић (Брчко).

Жути картони: Јокановић, Комненић, Новаковић, Салатић и Ћеранић за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Новаковић, Мрковић, Салатић, Лозо, Гузина Ј, Дакул, Комненић, Јокановић, Ћеранић.

Након одиграна два кола на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиње са 6 бодова. Младост се налази на петом мјесту са освојена 4 бода.

У наредном трећем колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра у недељу 26. августа са почетком у 17 и 30 часова, фудбалери Младости гостују у Пилици гдје се састају са домаћом екипом ФК “Будућност”.