Домаћину заслужени бодови: Младост – Борац 4:1 (3:0)

Фудбалери Младости су у оквиру последњег 26. кола Првенства РС дочекали Борац из Шамца коме је ова утакмица била од значаја за опстанак у Првој лиги РС.

Добром игром цијелог тима, једном од бољих у прољетном дијелу првенства, Фудбалери  Младости су декласирали госте из Шамца и нанијели им тежак пораз од 4:1. Најистакнутији играч овог меча био је фудбалер Младости, Рајко Ћеранић који је постигао хет-трик и са ова три постигнута гола је уједно и најбољи стријелац Младости у протеклом првенству са 10 датих голова.

Младост је повела у 30. минуту голом Гојка Сушића. Након тога на сцену ступа најбољи играч утакмице Ћеранић који својим головима у 35. и 40. минуту доноси резултатску предност од 3:0, чиме све наде гостију за бољим резултатом падају у воду.

У 44. минуту играч гостију Хасановић постиже погодак за госте.

Друго полувријеме је донијело још бољу игру домаћих.

Шансе су се ређале једна за другом, али је на крају Рајко Ћеранић постигао свој трећи погодак у 77 . минуту за коначан резултат од 4:1.
Младост је играла у саставу: Гузина, Денда, Г. Сушић, М. Вицо, Комненић (од 81. минуте Дубљевић), Н. Сушић, Дракул (од 70. минута Т. Горановић), Д. Горановић  (од 81. минуте Пушара), Ћеранић,  Андрић, Васиљевић.

Жуте картоне су добили  М. Вицо, Васиљевић и Комненић.

Са  освојених 36 бодова Младост је завршила сезону на деветом мјесту првенствене табеле.

Борац из Шамца је заузео 13. мјесто и он ће покушати преко двије утакмице баража изборити опстанак у Првој лиги РС.
Првак Републике Српске је Младост из Велике Обарске са освојених 50 бодова чиме је остварила пласман у Премијер лигу БиХ.

У недељу, 02. јуна, у оквиру 29. кола Омладинци Младости су гостовали у Томиславграду гдје су се састали са домаћим НК „Томиславом“. Домаћини су били бољи у оба сусрета и забиљежили побједе. Кадети су поражени резултатом 3:1, а Јуниори са 5:2.

Одгођена утакмица са НК Чапљином игра се у сриједу 05. јуна, са почетком у 15:30 за Кадете и 17:30 за Јуниоре.

Утакмицу последњег 30. кола Омладинци Младости играју у недељу 09. јуна. Кадети ће почети утакмицу у 10:00, а  Јуниори у 12:00 сати.