Четврто коло: ФК „Младост“ Гацко – ФК „Губер“ Сребреница 5:0

Домаћа “Младост” је у 4. колу Друге лиге РС група „Исток“ угостила екипу ФК „Губер“ из Сребренице. И оно што се одавно очекивало играчи домаћина су показали добру и ефикасну игру. Мрежа гостију се затресла пет пута, мада је могло и више да су стријелци Младости били спретнији пред голом гостију. У другом и трећем минуту расположени Ћеранић имао је шансе за постизање голова, да би то искористио у четвртом минуту за вођство од 1:0. У 9. минуту Николић постиже свој први погодак за 2:0. Шансе за домаће су се редале, да би и гости запријетили крајем првог полувремена, али је голман Гузина био на висини задатка.

Прво полувријеме је завршено вођством домаћина од 2:0. У 56. минуту Јокановић постиже погодак за 3:0 да би у 63. минуту Николић постигао свој други гол и вођство од 4:0. У 76. минуту у листу стријелаца се уписује и Комненић за 5:0, што је био и коначан резултат утакмице. До краја утакмице и домаћи и гости су имали шанси за постизање голова али мреже су остале нетакнуте.

Стријелци: Ћеранић у 4. мин, Николић  у 9. и 63. мин, Јокановић у 56. мин и Комненић у 76. минуту за Младост,

Судије: Берак и Вулић (Требиње) и Милошевић  (Бијељина),

Жути картони: Јокановић и Мрковић за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Новаковић, Мрковић, Салатић, Лозо, Дакул, Горановић (од 67. мин. Братић), Комненић Јокановић (од 72. мин. Вуковић) Ћеранић (од 79 мин. Делић).

Након одиграна четири кола, на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са 12 бодова. Младост се налази на четвртом мјесту са освојених 8 бодова.

У наредном 5. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра у недељу 09. септембра са почетком у 17 часова, фудбалери Младости гостују у Дворовима гдје се састају са домаћом екипом ФК „Пролетер“.