30. коло, ФК „Младост“ Гацко – ФК „Јединство“ Брчко 5:0

Фудбалери Младости су у последњем 30. колу  Друге лиге Републике Српске група „Исток“ угостили екипу ФК „Јединство“ из Брчког. Утакмица права првенствена са доста постигнутих голова и неискориштених шанси за домаћина. Стријелци домаћина су били успјешнији и након првих 45 минута резултат игре био је 2:0. Стријелци за домаћина су били Марко Дракул у 7. минуту и Рајко Ћеранић у 42. минуту првог полувремена.

У другом полувремену домаћи су имали још шанси за постизање погодака али је голман гостију био на висини задатка и одбранио шутеве домаћих играча.

У 55. и 82. минуту домаћини су постигли погодке  за вођство од 4:0. Двоструки стријелац је био млади играч Сретен Николић. Стријелац поготка за 5:0 био је Марко Дракул. Ово му је уједно 17. првенствени погодак са којим дијели прво мјесто на листи најбољих стријелаца Друге лиге „Исток“ заједно са Душком Јевтићем из ФК „Напредак“ Доњи Шепак.

„Гости из Брчког су наступили са само осам играча што је недопустиво за овај ранг такмичења тако да би се такмичарски органи ФСРС морали позабавити и на неки начин санкционисати овакву неозбиљност клубова јер доводе у питање регуларност такмичења.“, кажу у ФК „Младост“Гацко.

Младост је играла у саставу: Гузина, Мрковић, Петковић, Салатић, Сушић Новак (од 45. мин. Николић), Шиљеговић,Ћеранић (од 73. мин. Сушић Данило), Бјелогрлић, Дангубић (од 73. мин. Антељ), Комненић, Дракул.

Фудбалери Младости су првенство завршили на  5. мјесту са 39 освојених бодова.

Првак Друге лиге група „Исток“ је екипа ФК „Подриње“ из Јање која се пласирала у Прву лигу РС.

Из лиге испадају екипе ФК „Рудар“ из Угљевика, ФК „Раднички“ из Каракаја и ФК „Локомотива“ из Брчког.

Нови чланови Друге лиге група „Исток“ су бивши прволигаши ФК „Леотар“ из Требиња, ФК „Дрина ХЕ“ из Вишеграда, ФК „Власеница“ из Власенице, и прваци Регионалних лига „Југ“ ФК „Вележ“ из Невесиња и „Исток“ ФК „Губер“ из Сребренице.

РБ Клуб М П Н И ДГ:ПГ ГР Бд
1. ФК Подриње (Jања) 28 18 6 4 55:18 37 60
2. ФК Напредак (Доњи Шепак) 28 18 5 5 60:28 32 59
3. ФК Фамос (Ист. Илиџа) 28 16 1 11 36:22 14 49
4. ФК Mладост (Богутово Село) 28 11 7 10 39:41 -2 40
5. ФК Mладост (Гацко) 28 9 12 7 47:38 9 39
6. ОФК Гласинац 2011 (Соколац) 28 11 5 12 35:29 6 38
7. ФК Jединство (Бродац) 28 11 4 13 43:42 1 37