19. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Младост” Рогатица 4:0

Фудбалери Младости и у четвртој утакмици прољетног дијела првенства остали су непоражени. У 19. колу Друге лиге РС група „Исток“, угостили су имењака екипу ФК “Младост” из Рогатице и испратили је са четири гола у мрежи.

Утакмица са доста шанси и голова у којој је домаћин показао добру игру и ефикасност постизањем четири погодка.

Рајко Ћеранић најбољи играч на јучерашњој утакмици постигао је три гола, а уједно је и најефикаснији играч лиге у прољетном дијелу првенства. Мрежу гостију је затресао у 31, 44. из оправдано досуђеног пенала и 65. минуту. Коначан резултат од 4:0 за домаћина поставио је Копривица у 88. минуту. Заслужена побједа домаћина која је могла бити изражена са више голова да су домаћи стријелци били спретнији.

Стријелци:Ћеранић у 31, 44. пенал, 65. мин. и Копривица 88. мин,

Судије: Иконић и Марковић (Бијељина) и Петковић (Брчко),

Жути картони: Авдаловић у 43. мин за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић (од 53. мин Дубљевић), Копривица, Лозо, Мрковић, Салатић, Комненић (од 75. мин Делић), Јокановић, Авдаловић (од 72. мин Братић), Бокић, Ћеранић.

Након одиграних 19. кола, на првом мјесту је екипа ФК “Слога” из Горњег Црњелова са 50 бодова. Младост се налази на четвртом мјесту са освојених 28 бодова.

У наредном 20. колу Првенства РС – Друга лига “Исток” које се игра у суботу 07. априла са почетком у 16 часова, фудбалери “Младости” гостују у Сребреници гдје се састају са домаћом екипом ФК “Губер”.