17. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Слога Јунајтед” Бијељина 7:0

Младост је у утакмици заосталог 17. кола Друге лиге РС група “Исток”, која је одиграна јуче, била домаћин екипи ФК “Слога Јунајтед” из Бијељине.

Утакмица са доста шанси и голова у којој је домаћин показао добру игру и ефикасност постизањем седам погодака. Домаћи су повели у 9. минуту голом Сретена Николића. Рајко Ћеранић, најбољи играч на утакмици, постигао је три гола. Мрежу гостију је затресао у 30, 48. и 75. минуту. На 5:0 повисио је Трипо Јокановић у 44. минуту. Шести погодак је дјело Драгана Горановића у 72. минуту. Коначан резултат од 7:0 за домаћина поставио је Копривица у 78. минуту. Заслужена побједа домаћина.

Стријелци: Николић у 9. мин, Ћеранић у 30, 48, 75. мин, Јокановић у 44. мин, Горановић у 72. мин. и Копривица 78. мин.

Судије: Таборин и Видаковић (Зворник) и Марковић (Бијељина),

Жути картони: Јокановић  у 34. мин. и Ћеранић у 40. мин. за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Копривица, Лозо (од 74. мин Делић) Мрковић, Копривица, Горановић, Комненић (од 65. мин Дубљевић), Јокановић (од 67. Авдаловић), Бокић, Ћеранић.

Након одиграних 17. кола, на првом мјесту је екипа ФК “Слога” из Горњег Црњелова са 44 бода. Младост се налази на деветом мјесту са освојена 24 бода.

У наредном 18. колу Првенства РС – Друга лига “Исток” које се игра  у недељу 01. априла са почетком у 16 часова, фудбалери Младости гостују у Дворовима гдје се састају са домаћом екипом ФК “Пролетер” из Дворова.