Vijesti iz sporta

18. KOLO PRVENSTVA RS U FUDBALU

LJUBIĆ-MLADOST 2:1 (1:0)

Fudbaleri Ljubića su u derbiju začelja stigli do pobjede protiv gatačke Mladosti rezultatom 2:1. Meč je dobro počeo po tim iz Prnjavora. Već u 6. minutu najbolji pojedinac na ovom meču napadač Ljubića, Zoran Deket je svoj tim doveo u vodstvo. Isti igrač u prvom poluvremenu imao je par prilika , ali se mreža golmana Guzine nije ponovo zatresla.

Petnaestak minuta pred kraj susreta, kapiten Mladosti Radović je u svom šesnaestercu igrao rukom, pa je sudija Mejakić pokazao na bijelu tačku, a Radoviću crveni karton i put u svlačionicu. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je strijelac prvog gola Zoran Deket.

Pred sam kraj meča napadač Mladosti Perović je svojim golom ublažio poraz.

22. KOLO PRVENSTVA RS U KOŠARCI

OKK GACKO-RADNIK 76:94 (20:15, 18:14, 16:28, 22:37)

Porazom u svom gradu, gatački košarkaši su okončali ovu sezonu. Kada se sve sabere dosta neslavno. Ovog puta na parketu gradske dvorane u Gacku slavila je ekipa Radnika, možda i previsokim rezultatom 94:76.

Gatački tim je veći dio utakmice igrao dosta dobro. Međutim, poslednjih pet minuta opet je bilo kobno za domaći tim.

Od samog početka susreta domaći košarkaši su imali igru i rezultat.

Sjajno je u prve dvije četvrtine igrao organizator igre Gačana, Vuković, koji je iz svih pozicija zasipao koš protivnika.

Vukoviću se pridodao i Krtolica, pa su Gačani u drugo poluvrijeme ušli sa rezultatskom zalihom od devet poena prednosti.

U nastavku susreta uspjela je ekipa Radnika da sustigne rezultatski zaostanak najviše zahvaljujući Kajmakoviću i Baričaninu.

Tako se tim iz Gacka na kraju porazom oprostio od svoje publike i prvoligaškog ranga.

TREĆA UTAKMICA PLAY OUT-A ODBOJKAŠKE LIGE BIH

GACKO-STUDENT 3:0(28:26, 25:19, 25:23)

Prvu utakmicu u play out-u, koju su odigrali kod kuće odbojkaši Gacka uspješno su riješili u svoju korist. Na kraju su porazili kvalitetni tim Studenta sa Pala, maksimalnim rezultatom 3:0.

Ovo je bio meč u kome se podrazumijevao trijumf domaćeg tima, zbog nimalo zavidnog položaja na tabeli.

Sjajno su u domaćem sastavu odigrali Đurić i Milović koji su svojim poenima i donijeli prednost.

U drugom setu Gačani su nastavili u jakom ritmu, dok je igra kod gostiju znatno pala. Ovo su uspješno koristili gatački odbojkaši , koji su polovinom seta imali prednost od šest poena. Reklo bi se da se gostujući sastav i prerano predao u ovom periodu igre, što su Gačani iskoristili i stigli do vođstva od 2:0 u setovima. U poslednjem setu na utakmici trgla se ekipa Studenta.
Gosti, kao da su željeli da unesu dozu neizvjesnosti u ovaj meč. U ovom setu, kao i u prvom viđena je velika borba.

Na kraju je ostvarena vrijedna pobjeda Gačana, koji sada sa dosta optimizma mogu dočekati naredne mečeve, jer su porazili najjači sastav u takmičenju play out-a.