Uspješna sedmica za naše sportiste

Fudbal:

U subotu su odigrane utakmice 23. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu. Gačani su na svom terenu izvojevali pobjedu od 2:0 protiv Slobode iz Novog Grada.

Već u prvom poluvremenu domaći tim je poveo prvo golom Goranovića u petom minutu, a ubrzo je i Perović zatresao mrežu protivnika. Sledećeg vikenda prvi tim Mladosti putuje u Foču gdje će se sastati sa Sutjeskom. Ostala su im još tri kola do kraja sezone.

Mladost još uvijek zauzima 11. mjesto.

Kada je u pitanju Omladinska liga BiH juče u Gacku na gradskom stadionu kadeti i juniori Mladosti sastali su se u okviru 25. kola sa Igmanom iz Konjica.

Obje naše ekipe su bile bolje kadeti su dobili sa 3:0, a juniori 2:0.

U srijedu idu u Gornji Vakuf , snage će odmjeriti sa Slogom.

Sledeće nedjelje u okviru 27. kola ugostiće Gošk iz Gable utakmice su zakazane za 10h i 12h.

Odbojka:

Naše odbojkašice postigle su još jedan značajan uspjeh.

U Bijeljini je proteklog vikenda održan finalni turnir juniorskog Prvenstva Republike Srpske, na kome su odbojkašice iz Gacka osvojile srebro.

One su u prvoj utakmici izgubile od Radnika sa 3:1, koji je i pobjednik turnira, ali su zato ubjedljivim rezultatom od 3:0 savladali Jedinstvo i Modriču.

Osvajanjem drugog mjesta na ovom turniru juniorke OK Gacko plasirale su se na finalni turnir BiH.