Скупштина општине Гацко: Усвојена Резолуција о заштити и неповредивости права Републике Српске

На Двадесет првој редовној сједници, одржаној данас, одборници Скупштине општине Гацко усвојили су Резолуцију о заштити и неповредивости права Републике Српске и јединица локалне самоуправе у Републици Српској.

Резолуцијом се изражава оштро противљење томе да имовина Републике Српске и имовина јединица локалне самоуправе у Републици Српској, неуставним одлукама Уставног суда БиХ и самозваног високог представника, постане државна имовина БиХ.

Предсједник Скупштине општине Гацко, Рајко Паповић, потврдио је да су одборници једногласно подржали поменуту Резолуцију.

„Спремни смо да очувамо институције Републике Српске и самим усвајањем овог документа дајемо подршку институцијама, руководству и упутићемо је свим релевантним факторима у Српској и Босни и Херцеговини. Очекујем да ће подршку дати све општине и градови у Српској и онда је то јединствен став грађана наше државе о спремности одбране РС и њених интереса“, рекао је Паповић.

Начелник општине Гацко, др Огњен Милинковић, истакао је да је усвојена Резолуција којом се брани Република и државна имовина, веома значајна како за локалне заједнице, тако и за Републику Српску.

„Усвојили смо Резолуцију у којој се изражава подршка институцијама Српске у борби за заштиту надлежности Републике у складу са Дејтонским споразумом и Уставом БиХ. Ријеч је о важној одлуци и јасном ставу према Републици Српској и борцима који су уткали своје животе у њене темеље. Република Српска је наша светиња и мора да постоји и да опстане“, нагласио је начелник Милинковић.

Одборници, како је наведено у документу, осуђују одлуку Уставног суда БиХ да измијени правило овог суда, чиме се обесмишљава учешће судија Републике Српске у његовом раду.

Разлог за усвајање ове Резолуције има за циљ да покаже да се иза одлука Народне скупштине Српске, предсједника и Владе, нису само личне и политичке одлуке, него да иза тих одлука стоје сви грађани и институције Српске, као и да то није питање власти и опозиције, него питање нашег односа према властитој имовини и свим прерогативима које Српска има.

Подијелите вијест