Млади џудисти Гацка вицешампиони Републике Српске у категорији полетараца и полетарки

Још један велики успјех остварили су млади такмичари Џудо клуб Гацко, који су на Првенству Републике Српске за сениоре и полетарце, одржаном у Бања Луци освојили звање вицешампиона Републике Српске у категорији полетараца и полетарки. У конкуренцији 281 такмичара из 38 клубова, џудисти из Гацка потврдили су да се налазе у самом врху републичког џудо спорта.

Уз изузетан екипни резултат, такмичари Џудо клуба Гацко освојили су и шест појединачних медаља. Златне медаље и титуле првакиња Републике Српске припале су Анастасији Антељ и Тијани Тепавчевић. Сребрним медаљама окитили су се Јаков Којовић и Вукашин Гајић, док су бронзане медаље освојили Душица Томић и Петар Поповић.

Посебан допринос укупном успјеху дале су д‌јевојчице, које су у екипној конкуренцији за полетарке освојиле треће мјесто, чиме је додатно потврђен квалитет и ширина млађих селекција клуба.

Oви такмичари Џудо клуба Гацко изборили су пласман на државно првенство у Витез, које ће бити одржано 31. јануара 2026. године, а управо на том такмичењу биће познато и ко ће обезбиједити наступ на Балканском првенству.

Овај успјех резултат је дугогодишњег, континуираног рада и посвећености младих спортиста, као и стручног вођења тренера Јово Самарџић, који са својим тимом наставља да гради препознатљиве и успјешне генерације џудиста у Гацку.

Подијелите вијест