Košarkaši neuspješni, OK pola-pola

Pred oko 150 gledalaca košarkaši Gacka su doživjeli poraz na svom parketu, u okviru Prve košarkaške lige Republike Srpske.

Poraz tima iz Gacka nanijela je ekipa Bratunca slaveći ubjedljivim rezultatom 110:56 (34:24, 31:13, 26:5, 19:14)

Samo u prvih 10 minuta Gačani su bili ravnopravan protivnik, a onda su gosti zaigrali mnogo čvršće u odbrani, povećavajući prednost iz minuta u minut.

Goste je odlično služio šut za 3 poena, a Mitrović je pogodio 6 trojki, od toga 4 vezane.

Gosti su imali potpunu kontrolu nad oba koša, a jak ritam igre držali su uglavnom do kraja susreta.

U sledećem kolu naši mladi košarkaši sastaju se sa ekipom Rudara iz Ugljevika, a trenutno se nalaze na 10. mjestu tabele prvenstva Republike Srpske za košarkaše.

13. kolo Premijer lige BiH bilo je uspješno za odbojkaše odbojkaškog kluba Gacko. Oni su u petak, na svom terenu maksimalnim rezultatom savladali ekipu Bosne iz Sarajeva pred prepunom dvoranom.

U 14. kolu naši odbojkaši gostuju u Kaknju istoimenoj ekipi.

Za razliku od odbojkaša, naše odbojkašice su u 13. kolu poražene u Gradačcu rezultatom 3:1.