Фудбал: Заслужено до три нова бода

Фудбалери Младости су у другом мечу на домаћем терену забиљежили прву побједу и освојили три бода. На свом стадиону су дочекали и побиједили старог ривала, екипу Рудара из Угљевика резултатом 1:0, голом који постигао је Рајко Ћеранић у 18. минуту. Било је то и искупљење за неријешен резултат прошле суботе, против Слоге из Добоја.

Младост је до краја сусрета имала још неколико шанси за постизање гола, али играчи домаћих нису их искористили и резултат је остао непромијењен. Рудар је пропустио неколико шанси за постизање гола, али мрежа голмана Гузине је остала  сачувана.

У 70. минуту у ваздушном дуелу, за лопту на ивици шеснаестерца са играчем домаћих Ћеранићем, теже се повриједио голман Рудара, Лукић. Након брзе интервенције љекарске екипе Младости, повријеђени играч је колима хитне помоћи пребачен је у Дом здравља у Гацку, гдје је констатован лакши потрес мозга.

Младост је наступила у саставу: Гузина, Мрковић, Денда, Вицо, Андрић, Горановић Т. (од 85 мин. Лозо), Горановић Д. (од 90 мин. Пушара), Сушић Н, Комненић, Тодоровић (од 75. минута  Сушић Г.) и Ћеранић.

Након два одиграна кола, Младост је на четвртом мјесту са освојена четири бода. На првом мјесту је Сутјеска из Фоче са освојених 6 бодова.

У трећем колу које се игра у суботу 31. августа, са почетком у 17:00 сати, фудбалери Младости гостују у Доњем Шепку, гдје се састају са екипом ФК „Напредак“, новајлијом у Првој лиги РС.

Омладинска лига – Кадети и Јуниори

Омладинске селекције ФК „Младости“, Јуниори и Кадети,  који се такмиче у Омладинској лиги БиХ група „ЈУГ“, у протеклих седам дана одиграле су три утакмице.

У првом колу, у госте су дошли вршњаци из НК „Столац“ из Стоца. Кадети су поражени резултатом 1:0, а Јуниори су побиједили  резултатом 2:1.

Протекле седмице у оквиру другог кола, угостили су екипу ФК „Турбина“ из Јабланице. Кадети су поражени резултатом 2:1, а Јуниори су били бољи од својих вршњака и побиједили са 2:1.

У 3 колу које је одиграно у суботу, омладинци Младости су гостовали у Прозору, гдје су се састали са домаћом НК „Рама“. Кадети су одиграли неријешено 2:2, а Јуниори су поражени резултатом 4:0.

У 4 колу које се игра у недељу 01. септембра, омладинци Младости су домаћини екипи ФК „Локомотива“ из Мостара .Утакмице се играју у 10:00 сати за Кадете, у 12:00 сати за Јуниоре.