Fudbal: Poraz od komšija iz Foče

GRB_FK

U utakmici 17. kola Prve lige RS,  u subotu, fudbaleri Mladosti su se sastali sa FK “Sutjeska” iz Foče.

Gosti su za samo dva minuta postigli dva gola. Nakon slabih intervencija golmana Guzine u 8. minutu, strelac za goste je bio Mojović, a u 9. minutu gol je postigao Šuka.

U 39. minutu Jovica Vico je smanjio prednost domaćina na 2:1,  što je bio i konačan rezultat utakmice.

Gol za Mladost je postigao i Prelo, ali ga je sudija Ršum Simić poništio zbog navodnog ofsajda.

Prema riječima uprave kluba FK “Mladost”  utakmicu je obilježilo nekorektno suđenje sudije Ršuma Simića iz Doboja koji je podijelio 8 žutih kartona domaćim igračima i 5 žutih i 1 crveni karton gostima. Kako navode iz uprave kluba, takmičarskoj komisiji će se uputiti žalba na suđenje  glavnog sudije Ršuma Simića.

U utakmici 18. kola narednog vikenda fudbaleri Mladosti gostuju u Doboju gdje se sastaju sa domaćom Slogom. Nakon 17. kola Mladost zauzima 6. mjesto sa 25 bodova.