Fudbal: Pobjeda domaćih u derbiju imenjaka

fudb_imenjaci

Juče je u Gacku odigran derbi 5. kola Prvenstva RS, gdje su se sastali domaća FK “Mladost” i novajlija u Prvoj ligi FK “Mladost” iz Velike Obarske, do ovog kola  lider na tabeli. Utakmica prava prvenstvena sa dosta uzbuđenja, promašenih šansi i sedam postignutih golova.

Konačan rezultat utakmice je 4:3 (1:2) za domaću “Mladost”. Golom Komnenića u 31. minutu domaći su poveli 1:0. Gosti su izjednačili u 39. minutu golom Šuke iz penala, a isti igrač je golom u 43. minutu doveo goste u vođstvo od 2:1. U 54. minutu, nakon akcije Ćeranića, dosuđen je penal za domaće koji je iskoristio Goranović i izjednačio na 2:2. Najbolji igrač utakmice Ćeranić Rajko, sa dva postignuta gola u 77 i 89 minutu, doveo je domaće u vođstvo sa 4:2. U nadoknadi vremena  Vasiljević  je postigao treći gol za goste, koji je bio i presudan za konačan rezultat utakmice.

Nakon 5. Kola, “Mladost” zauzima 4. mjesto sa 10 osvojenih bodova.

U 6. kolu u subotu, 15.09.2012. godine, slijedi gostovanje u Modriči gdje se sastaje sa domaćom “Modričom”.

U srijedu 12.9.2012. godine po rasporedu se igraju utakmice 1/16 Kupa RS. Fudbaleri “Mladosti” gostuju u Nevesinju gdje se sastaju sa domaćim “Veležom”.

Omladinci “Mladosti”, kadeti i juniori, juče su u okviru 5. kola gostovali u Neumu gdje su se sastali sa domaćim NK “Neum”. Domaćin je bio bolji u oba susreta i zabilježio pobjede. Kadeti domaćih su pobijedili sa 5:0, a juniori sa 2:1.

U 6. kolu u nedelju 16.09.2012. godine omladinci “Mladosti” dočekuju vršnjake iz Posušja.

Utakmice se igraju u 10:00  i 12:00 sati.