Фудбал: “Младост” Гацко – “Младост” Богутово село 1:0

Фудбалери  Младости су у  9. колу  Друге лиге РС, били домаћини истоименој екипи ФК „Младост“ из Богутовог села. Утакмица је одиграна по хладном и кишовитом времену и била је од великог значаја за домаћу екипу, с обзиром да је у претходна четири кола освојила само бод. Фудбалери Младости су диктирали игру али без резултата све до 42. минута, када је након додавања Дангубића спретан био Сретен Николић и затресао мрежу гостију за вођство од 1:0.

У другом полувремену, домаћи су створили неколико прилика али без резултата. У 80. минуту гости су имали шансу за изједначење али је на висини задатка био голман домаћих, Чедомир Шуковић, и одбранио сигуран погодак. Ипак на крају заслужена побједа домаће екипе и нова три бода.

Гледалаца: 100

Стријелац: Сретен Николић у 42. минуту

Судије: Берак, Ступић, (Требиње) и  Крунић (Фоча)

Жути картони: Авдаловић Јевто, Шуковић Чедо и Дангубић Милосав.

Младост је играла у саставу: Шуковић, Бокић, Николић (од 90. мин Братић), Мрковић, Копривица, Дангубић (од 46. мин Бјелогрлић), Лозо, Авдаловић Салатић, Пушара и Комненић.

Након одиграних 9. Кола, на првом мјесту је екипа ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са 25 бодова, на другом мјесту је ФК „Фамос“ из Војковића са освојених 17 бодова. Младост се налази на једанаестом мјесту са освојених 10 бодова.

У наредном 10. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра  14.октобра са почетком у 15   часова, фудбалери Младости су домаћини екипи ФК „Јединство“ Бродац.

Пето кoло јесењег дијела првенства Омладинске квалитетне лиге, ПФС Требиње група „ЈУГ“ које су омладинци Младости требали играти у недељу 08.октобра са екипом ФК „Леотар“ из Требиња је одгођено. Термин одигравања ће се накнадно одредити.

У следећем 6. колу Омладинске селекције Младости гостују у Фочи гдје се састају са вршњацима ФК „Сутјеска“.