ФК „Младост“ – ФК „Пролетер“ 1:3

Фудбалери “Младости” су у 25. колу Прве лиге РС били домаћини екипи ФК „Пролетера“ из Теслића. Иако је ово била утакмица од значаја у борби за голи прволигашки живот, након 90 минута утакмица је ипак завршена резултатом 3:1 за госте. Овом побједом екипа “Пролетера” је поправила свој бодовни салдо у борби за опстанак и у последњем колу на домаћем терену са ФК „Рудар“ из Приједора довољан јој је и неријешен резултат да би сачували прволигашки статус.Водећи погодак за домаће постигао је Драган Горановић у 16. минути. Гости су изједначили у 37. минуту голом Марковића. У другом полувремену играла се допадљива игра али без резултата све до 67. минута када играч гостију Мијаиловић постиже други погодак за резултат од 2:1.У 70. минуту играч гостију Гаврић постиже трећи погодак за вођство од 3:1 и коначан резултат.

Овим поразом фудбалери “Младости” су се након 15 година опростили од прволигашког друштва и наредне сезоне ће се такмичити у Другој лиги група „Исток“. “Младост” је играла у саставу: Гузина, Перовић, Салатић, Вицо,Горановић (од 77. мин Сушић Данило),Тохољ, Комненић, Андрић (од 68. мин Лозо),Вуковић (од 83. мин Бјелогрлић), Пушара, Ћеранић.

Након одиграних 25. кола на првом мјесту је екипа ФК „Рудар“ из Приједора са 40 бода. Младост се налази на дванаестом мјесту са освојених 24 бодова. Последње пласирана је екипа ФК „Напредак“ Доњи Шепак са освојених 17 бодова.
У наредном, 26. и последњем колу Првенства РС које се игра у суботу 06.јуна, са почетком у 17:00 часова фудбалери „Младости“ гостују код екипе ФК „Напредак“ из Доњег Шепка.

У 33. колу Омладинске лиге које се играло у суботу 30.маја, омладинци „Младости“ су гостовали у Мостару гдје су се састали са домаћим ФК „Благај“.
Кадети домаће екипе били су бољи и побиједили резултатом 7:0, а јуниори домаћина су добили утакмицу службеним резултатом 3:0.
У следећем, 34. колу које се игра у недељу 06. јуна, омладинци „Младости“ су домаћини екипи НК „Слога“ из Љубушког. Утакмице почињу у 10:00 часова -кадети и 12:00 часова- јуниори.