Четрнаесто коло: “Младост” Гацко – “Јединство” Брчко 2:0

Фудбалери домаће Младости су у 14. колу  Друге лиге РС дочекали екипу ФК „Јединство“ из Брчког. И један и други тим су имали своје шансе за побједу. Фудбалери Младости су пружили једну од својих бољих игара у јесењем дијелу првенства. У 33. минуту игре након оправдано досуђеног пенала Рајко Ћеранић је био непрецизан јер је погодио стативу, а након одбијене лопте и пречку голмана Игора Вукадиновића.

У другом полувремену домаћи су опет створили неколико прилика, али без резултата. У 87. минуту након шута Комненића лопта се од ноге Николе Копривице одбија у гол за вођство од 1:0. У 89. минуту након досуђеног фаула Дејан Лозо са око двадесетак метара је извео слободан ударац, а лопта пролази кроз руке голману гостију Вукадиновићу и тресе мрежу гостију за вођство од 2:0. То је био и коначан резултат утакмице и укњижена нова три бода.

Гледалаца: 100;

Стријелци: Копривица Никола  у 87. мин, Лозо Дејан за Младост у 89 минуту;

Судије: Берак Душан и Ступић Далибор (Требиње) и Крунић Ђорђе (Фоча);

Жути картони; Јокановић Трипо, Лозо Дејан, Копривица Никола (Младост), Новаковић Милован, Буљубашић Мирзет, Вукадиновић Игор и Лукић Марко (Јединство).

Младост: Аничић, Бокић, Николић (од 56. мин. Комненић), Копривица, Мрковић, Лозо, Авдаловић, Салатић, Јокановић, Дангубић (од 75. мин. Гузина),Ћеранић.

Јединство (Бч): Вукадиновић, Дракул, Чишија, Баљак, Теодоровић, Новаковић, Маринковић, Буљубашић, Божић, Митровић (од 86. Мин. Обреновић), Лукић.

Након одиграних 14. кола на првом мјесту је екипа ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са 35 бодова. Младост се налази на десетом мјесту са освојених 20 бодова.

У наредном 15. колу јесењег дијела Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра  у суботу 18. новембра са почетком у 13 часова фудбалери Младости гостују у Војковићима гдје се састају са домаћом екипом ФК „Фамос“.

У заосталом 6. кoлу јесењег дијела првенства Омладинске квалитетне лиге, ПФС Требиње група „ЈУГ“ које се играло у недељу 12. новембра, омладинци Младости  су били домаћини вршњацима ФК „Леотар“ из Требиња. Пионири Младости су побиједили са 2:0, а млађи пионири Леотара су били бољи од домаћина и побиједили са 2:1, као и кадети са 5:1.