22. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Стакорина” Чајниче 2:1

Фудбалери Младости су у 22. колу Друге лиге РС група “Исток” угостили екипу ФК “Стакорина” из Чајнича. Домаћа екипа је у првом полувремену показала добру игру, са једним постигнутим голом и више промашених шанси. У 16. минуту након слободног ударца Горановића, Мркајић постиже први погодак за вођство од 1:0, што је био резултат првог полувремена. У другом полувремену гости бољом игром угрожавају гол домаћих, али на висини задатка био је голман Гузина. У 75. минуту најбољи појединац утакмице Горановић, постиже погодак за вођство од 2:0. У 84. минуту гости преко Тодоровића смањују резултат на 2:1. До краја утакмице домаћин се одбранио и освојио заслужено три нова бода.

Стријелци: Мркаић у 16. минуту, Горановић Д. у 75. минуту за Младост, Тодоровић у 84. минуту за Стакорину.

Судије: Берак, Ступић, Вулић (Требиње).

Жути картони: Мрковић, Лозо и Мркајић (Младост) Рацковић и Пјевић (Стакорина).

У 90. минуту са клупе је одстрањен Поповић Жељко, тренер Младости.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Лозо, Новаковић, Мркаић, Мрковић, Салатић, Горановић Д (од 89. минуте Горановић М), Братић, Куљић (од 60. минуте Авдаловић), Комненић (од 84. минуте Пејић).

Након одиграна 22. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са 59 бодова. Младост се налази на осмом мјесту са освојених 26 бодова.

У наредном 23. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра  у суботу 20. априла са почетком у 16 часова, фудбалери Младости гостују у Војковићима гдје се састају са домаћом екипом ФК „Фамос“.

Омладинске селекције Младости које се такмиче у Омладинској лиги ПФС Требиње одиграле су своје утакмице у оквиру 9. кола са ФК „Леотар“ Требиње. На домаћем терену у Гацку млађи пионири су поражени од вршњака Леотара са 2:0, као пионири Младости са 1:0.

У наредном 10. колу које се игра у недељу 21. априла, кадети Младости домаћини су екипи ФК „Вележ“ Навесиње, а млађи пионири и пионири гостују у Невесињу код вршњака ФК „Вележ“.