Стријелци учесници Другог кола лиге РС и „Шестоаприлског“ турнира

Друго коло лиге Републике Српске (Серијска ваздушна пушка за екипне и појединачне пласмане) одржано је по регијама. У Билећи су гађали клубови регије Херцеговина узраста пионира и пионирки.

Стрељачки клуб „Младост“ из Гацка наступио је у следећем саставу:

  1. Петар Мандић –  174 круга;
  2.  Милан Супић – 159 кругова;
  3.  Михајло Томић – 143 круга.

СК „Младост“ је и у овом колу заузео прво мјесто у регији, резултатом 476 кругова, испред екипе Леотара са 441 кругом, а треће мјесто је припало екипи домаћина СК „Херцеговац“ из Билеће са погођених 279 кругова. За „Младост“ је гађао и Арсен Маврак.

„Генерални екипни пласман лиге су наши пионири покварили у овом колу, били  су пети, а Петар Мандић је најбољи у пионирима појединачни пласман, док је појединачно мјешовито заузео 2. мјесто“, кажу у клубу.         

До краја лиге, регионално 3. коло биће одржано у Гацку, а четврто финално у Теслићу.

„Шестоаприлски“ турнир

Међународни „Шестоаприлски“ турнир у стрељаштву одржава се традиционално, а ове године је учествовало 14 земаља. Турнир је одржан протеклог викенда у Сарајеву, у дисциплини ваздушна пушка и пиштољ.

Стрељачки клуб „Младост“ учествовао је са једном екипом сениора у дисциплини ваздушни пиштољ.

Како су потврдили из клуба, заузели су 5. мјесто у екипном пласману. У суботу је Иван Слијепчевић заузео 6. мјесто појединачно, а у недељу су били за појединачне пласмане бољи резултатски. Никола Бајчетић и Стефан Појужина погодили су своје властите рекорде, а Иван је био девети.

Иван није успио да уђе у финале иако је погодио 556 кругова као и још два такмичара али је имао мање мушева (центар изнад 10,3 кр.) од домаћег такмичара Ервина Бејдића који је учествовао на олимпијским играма прошле године.

„Котизација по једном наступу једног такмичара износила је 25 еура, а ми смо уплатили за два дана 150 еура само котизације за три такмичара. Ово је најјачи интернационални турнир и много значи клубовима који као и ми немају финансијска средства да чешће наступе на оваквим такмичењима у Европи и свијету“, истакли су у клубу.

Резултати – субота:

  1. Иван Слијепчевић  – 554 круга;
  2. Никола Бајчетић – 533 круга;
  3. Стефан Појужина – 534 круга.

Екипно су погодили 1.621 круг.

Резултати – недеља:

  1. Иван Слијепчевић – 556 кругова;
  2. Никола Бајчетић – 541  круг (властити рекорд);
  3. Стефан Појужина – 542  круга (властити рекорд).
Подијелите вијест