Deveto kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Velež” Nevesinje 3:1

Fudbaleri “Mladosti” su u okviru 9. kola Druge lige RS grupa “Istok”, u komšijskom derbiju savladali Velež iz Nevesinja rezultatom 3:1.

Domaći su poveli u 5. minutu sa 1:0 golom Bojana Mrkovića nakon greške odbrane domaćih. Domaćini su stalno napadali gol gostujućeg golmana Zurovca, da bi u 27. minutu kapiten domaćih i najbolji strijelac Mladosti postigao svoj prvi pogodak za vođstvo od 2:0. U 45. minutu penal za goste nije isoristio Miljan Petković. Udarac sa bijele tačke odbranio je odlični golman Slobodan Guzina. Za sigurnu pobjedu i mirniji dio drugog dijela šampionata pobrinuo se Rajko Ćeranić, najbolji akter ovog susreta koji je u 85. minutu drugi put pogodio mrežu Zurovca, za vođstvo od 3:1 za konačan rezultat i novu pobjedu domaćina. Ovo je bio Ćeranićev sedmi pogodak u sezoni.

Sudije: Tadić (Pale), Gogić (I. Sarajevo) i Đurić (Višegrad).
Strijelci: Mrković u 5. min, Ćeranić u 27. i 85. min (za Mladost), Ivanišević u 16. min (za Velež).
Žuti kartoni: Elek (Mladost).

Mladost: Guzina, Nikolić, Mrkaić, Mrković, Lozo, Salatić, Goranović,(od 76. min. Avdalović Luka), Drakul, Avdalović J (od 64. min Elek) Ćeranić, Komnenić ( od 58. min. Vuković)

Velež: Zurovac, Vučetić (od 75. min Šarenac), Petković, Šiljegović (od 46. min Radojčić),Prodanović, Repović, Mrkajić (od 70. min Vujičić), Radović, Milidrag, Ivanišević, Grujičić.

Nakon odigranih 9. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 24 boda. Mladost se nalazi na šestom mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U narednom 10. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u nedelju 13. oktobra sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Čajniču gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Stakorina“.