26. kolo: FK “Mladost” Gacko – “Leotar” Trebinje 0:2

U 26. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“ sastali su se domaćin FK  „Mladost“ i FK “Leotar” iz Trebinja. Leotar je bio bolji pobijedio „Mladost“ sa 2:0 (1:0).

Nekada prvoligaški derbi koji se igrao pred prepunim tribinama, a danas nekih stotinjak domaćih gledalaca. Bila je to, kako ističu, tvrda utakmica starih znanaca. Mladost je prva imala svoju šansu, koju nije iskoristio Nikolić. U 25. minutu sudija Barjaktarević nije svirao penal kada je igrač Leotara igrao rukom u svom kaznenom prostoru čime je oštetio domaćina. U 32. minuti igre nakon preoštrog starta Bokića nad bivšim saigračem Avdalovićem, sudija Barjaktarević je dodijelio crveni karton obojici i poslao ih u svlačionicu. Gosti su poveli u 39. minutu. Nakon centaršuta Mladena Perovića, gol je postigao najbolji pojedinac utakmice Ćeranić, i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu igra se odvijala na sredini terena. U poslednjih dvadesetak minuta, Trebinjci su imali blagu inicijativu i u 75. minutu nakon asistencije Ćeranića gostujući igrač Mladen Perović je postigao drugi pogodak za Leotar i vođstvo od 2:0, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

“Utakmicu su obilježila dva bivša igrači Mladosti, Ćeranić po dobroj igri, datom golu i asistenciji za drugi gol, a Bokić po gruboj igri i crvenom kartonu”, kažu u klubu.

Strijelci: Ćeranić u 39. min. i Perović u 75. min.  za Leotar;

Sudije: Barjaktarević, Divčić i Milošević (Bijeljina);

Žuti kartoni: Mrkajić, Lozo i Goranović za Mladost. Ramić i Perović za Leotar;

Crveni kartoni: Avdalović za Mladost i Bokić za Leotar.

FK “Mladost”: S. Guzina, Nikolić, Mrkaić, Mrković, Lozo, Salatić, Goranović (od 81. min. Delić), Avdalović, J. Guzina (od 41. min Vuković), Bratić, Komnenić (od 87.min. Goranović M).

FK “Leotar”: Perišić, Ćeranić (od 85. min. Ristić), Perović, Andrić, Bokić, Vučić, Janjić (od 81. min Asanović) Ramić, Čolić, Mićunović (od 77.min. Begenišić), Nikolić.

Nakon odigranih 26 kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa  68 bodova. Mladost se nalazi na devetom mjestu sa 29 bodova.

U narednom 27. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 18.05.2019 godine sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Bratuncu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Bratstvo“.

Omladinske selekcije Mladosti koje se takmiče u Omladinskoj ligi PFS Trebinje odigrale su svoje utakmice u okviru 10. kola u Čajniču sa FK „Stakorina“. Pioniri Mladosti su bili bolji od vršnjaka Stakorine sa 5:0, a kadeti su poraženi sa 5:0 od domaćina.

U narednom 11. kolu Omladinci Mladosti u četvrtak 16. maja gostuju u Foči gdje se sastaju sa domaćom Sutjeskom.