Треће коло: ФК “Младост” Гацко – ОФК “Гласинац 2011” Соколац 5:1

У трећем колу Друге лиге РС група „Исток“, фудбалери Младости угостили су екипу ОФК „Гласинац 2011“ из Сокоца. Утакмица у којој су обе екипе показале добру игру a домаћини и ефикасност након високог пораза прошле суботе у Зворнику.

Голеаду на данашњој утакмици започео је Драган Горановић својим првим голом у 11. минуту, да би у 25. минуту након корнера Ђорђе Салатић повећао на 2:0. У 28. минуту игре Драган Горановић постиже свој други погодак за вођство од 3:0. Пајевић Предраг у 35. минуту смањује на 3:1, што је био резултат првог полувремена. Домаћи играчи у другом полувремену стварају прилике за постизање голова, али мрежа гостију остаје нетакнута све до 59. минута када Ђорђе Салатић постиже свој други погодак за 4:1. Гости својим контранападима покушавају да учине нешто више, али голман Гузина је остао несавладан. Капитен Рајко Ћеранић у 75. минуту постиже погодак за 5:1, што је био и коначан резултат утакмице Заслужена побједа домаћина након добре и ефикасне игре.

Стријелци: Горановић у 11. и 28. минуту, Салатић у 25. и 59.минуту и Ћеранић у 75. минуту за Младост а Пајевић у 35. минуту за Гласинац,

Судије: Таборин и Видаковић (Зворник) и Марковић(Бијељина),

Жути картони: Гузина С, Гузина Ј, Комненић и Горановић за Младост.

ФК Младост: Гузина С, Гузина Ј, Салатић, Лозо, Мрковић, Комненић (од 85. мин Елек), Горановић (од 73. мин Николић), Братић, Дракул, Вуковић(од 80. мин Делић), Ћеранић.

ОФК Гласинац 2011: Крунић, Тодоровић, Пајевић, Гашевић, Лукић Н, Лукић Б (од 85. мин Деурић), Крешталица, Лиздек, Бунијевац (од 86. мин Симић), Крсмановић (од 46 мин. Јоловић), Пејановић.

Након три одиграна кола, на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 9 бодова. Младост се налази на трећем мјесту са освојених 6 бодова.

У наредном 4. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра у суботу 31. августа са почетком у 17 часова, фудбалери Младости гостују у Палама гдје се састају са повратником у Дугу лигу, домаћом екипом ФК „Романија”.