Šesto kolo: FK “Mladost” Gacko- FK “Jedinstvo” Brčko 0:3

Spretnija i sretnija ekipa Jedinstva iz Brčkog lidera na tabeli porazila je domaću Mladost u derbiju 6. kola Druge lige RS  grupa „Istok“. Dobra igra domaćih u prvom poluvrmenu nije donijela povoljan rezultat već su gosti preko Marka Lukića u 41. minutu poveli sa 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena. Slaba igra domaćina u drugom poluvremenu rezultirala je postizanjem dva pogotka gostiju u finišu utakmice. Prvo je Savo Đokić u 78. minutu postigao pogodak za 2:0 da bi Anel Čavalić pogotkom u 84. minutu postavio konačan rezultat utakmice od 3:0 za goste.

Strijelci: Lukić u 44. min,Đokić  u78. i Čavalić u 84. min za Jedinstvo Brčko.

Sudije: Aćimović i Taborin (Zvornik) i Divčić (Bijeljina)

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić i Novaković za Mladost, a Buljubašić i Čišija za Jedinstvo Brčko.

Gledalaca:100

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Novaković, Mrković, Salatić, Lozo, Drakul (od 76. min Koprivica), Goranović,Komnenić Jokanović (od 46. min Bratić) Ćeranić.

Nakon odigranih šest kola na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa maksimalnih 18 bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 9 bodova.

U narednom 7. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u nedelju 23.septembra sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Čajniču gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Stakorina“.