Шесто коло: ФК “Младост” Гацко- ФК “Јединство” Брчко 0:3

Спретнија и сретнија екипа Јединства из Брчког лидера на табели поразила је домаћу Младост у дербију 6. кола Друге лиге РС  група „Исток“. Добра игра домаћих у првом полуврмену није донијела повољан резултат већ су гости преко Марка Лукића у 41. минуту повели са 1:0 што је био резултат првог полувремена. Слаба игра домаћина у другом полувремену резултирала је постизањем два поготка гостију у финишу утакмице. Прво је Саво Ђокић у 78. минуту постигао погодак за 2:0 да би Анел Чавалић поготком у 84. минуту поставио коначан резултат утакмице од 3:0 за госте.

Стријелци: Лукић у 44. мин,Ђокић  у78. и Чавалић у 84. мин за Јединство Брчко.

Судије: Аћимовић и Таборин (Зворник) и Дивчић (Бијељина)

Жути картони: Јокановић, Комненић и Новаковић за Младост, а Буљубашић и Чишија за Јединство Брчко.

Гледалаца:100

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Новаковић, Мрковић, Салатић, Лозо, Дракул (од 76. мин Копривица), Горановић,Комненић Јокановић (од 46. мин Братић) Ћеранић.

Након одиграних шест кола на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са максималних 18 бодова. Младост се налази на осмом мјесту са освојених 9 бодова.

У наредном 7. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра  у недељу 23.септембра са почетком у 16 часова, фудбалери Младости гостују у Чајничу гдје се састају са домаћом екипом ФК „Стакорина“.