Sedmo kolo: FK “Stakorina” Čajniče – FK “Mladost” Gacko 2:2

Fudbaleri Mladost su u 7. kolu Druge lige RS grupa “Istok“ gostovali u Čajniču gdje su se sastali sa novim drugoligašem domaćom ekipom FK „Stakorina“ i ostali neporaženi. Prvo poluvrijeme sa dosta šansi za postizanje golova završeno je vođstvom Mladosti od 2:1. Mladost je povela u 15. minutu golom Mrkovića nakon slobodnog udarca i ubacivanja lopte sa strane. Goranović je pogotkom u 25. minutu povisio na 2:0 za Mladost. Nedugo nakon drugog pogotka, domaćini su u 39. minutu preko Tadića smanjili na 2:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. U 76. minutu nakon asistencije Todorović izjednačuje rezultat na 2:2.

Strijelci: Mrković u 15. min. i Goranović u 25. minutu za Mladost, Tadić u 39. min. i Todorović u 76. min.  za Stakorinu.

Sudije: Berak, Stupić, Vulić (Trebinje).

Žuti kartoni: Koprivica, Bratić, Komnenić, Mrković (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Vuković (od 90. min Kuljić), Koprivica, Mrković, Salatić, Goranović, Bratić, Ćeranić, Drakul, Komnenić.

Nakon 7. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstva“ iz Brčkog sa maksimalnih 21 bod. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa 10 bodova.

U narednom 8. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra u subotu 29. septembra sa početkom u 16 časova Mladost je domaćin ekipi FK „Famos“ iz Vojkovića.