Sedmo kolo: FK “Mladost” – FK “Milići” Milići 4:3

Fudbaleri Mladosti iz Gacka u 7. kolu drugoligaškog Istoka
savladali su ekipu FK „Milići“ iz Milića, rezultatom 4:3.

Gosti su poveli u 11. minutu sa 1:0 golom Mirka Marinkovića, nakon greške odbrane domaćih. Domaćini su stalno opsjedali gol gostujućeg golmana Đorđića, da bi do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je Nikola Mrkajić pogodio u 32. minutu za izjednačenje rezultata na 1:1, da bi kapiten Rajko Ćeranić u 38. minutu postigao svoj prvi pogodak. Gosti su preko Ratka Đurića u 52. minutu izjednačili na 2:2, ali je Marko Drakul u 61. minutu za novo vođstvo od 3:2. Vođstvo domaćih nije dugo trajalo, jer je Danijel Ružičić u 64. minutu pogodio za izjednačenje od 3:3. U 66. minutu Rajko Ćeranić postiže svoj drugi gol za vođstvo od 4:3 što je bio i konačan rezultat i nova pobjeda domaćina.

Sudije: Stupić i Vulić (Trebinje) i Bokić (Bileća),
Strijelci: Mrkajić u 32 min, Drakul u 61 min.Ćeranić u 38 i 66 min (za Mladost)  Marinković 11 min. Đurić 52 min, Ružičić 64 min (za Miliće).
Žuti kartoni: Avdalović (Mladost), Sušić (Milići)

Mladost: Guzina, Delić (od 58 min. Drakul), Guzina (od 80 min. Jeremić), Mrkaić (od 89 min. Pejić), Mrković, Salatić, Goranović, Avdalović, Ćeranić, Vuković, Bratić, Trener. Željko Popović,

Milići: Đorđić, Skočo, Borić (od 70. min. Petković), Petrović, Vidović, Ćirković (od 55 min. Sušić), Ružičić, Marinković, Đurić, Jolović, Radovanović.

Nakon odigranih 7. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 18 bodova. Mladost se nalazi na devetom mjestu sa osvojenih 10 bodova.

U narednom 8. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 28. septembra sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Trebinju gdje se sastaju sa liderom prvenstva domaćom ekipom FK „Leotar“.