Пораз за суноврат у амбис; ФК „Младост“-ФК „Сутјеска“ 0:1

Гатачка  “Младост” је у  23. колу  Прве лиге Републике Српске била домаћин  екипи ФК „Сутјеске“ из Фоче. Утакмица је одиграна пред око 200 гледалаца. Након 90 минута игре утакмица је завршена резултатом 1:0 за госте из Фоче. Овом побједом “Сутјеска” је довела домаћина у неугодну ситуацију у борби за опстанак у Првој лиги РС.

У наредна три кола, “Младост” мора показати више него на овој утакмици да би сачувала проволигашки статус. У 45. минуту играч гостију, Рашевић је искористио несмотреност одбране домаћих и постигао погодак који је одлучио и коначан резултат утакмице. У другом полувремену домаћи су нападали али одбрана гостију је одолијевала нападима тако да се резултат није промијенио.

“Младост” је играла у саставу: Гузина, Перовић Салатић, Вицо, Прело,Сушић Н,Ћеранић, Тохољ (од 68. мин Мрковић), Комненић, Андрић, Вуковић.

Након одиграних 23 кола на првом мјесту је екипа ФК „Рудара“ из Приједора са 43 бода, а “Младост” се налази на тринаестом мјесту са освојена 24 бода.

У наредном, 24. колу Првенства РС које се игра  у суботу 23. маја,  са почетком у 17:00 часова фудбалери „Младости“ гостују у Градишци гдје се састају са домаћом „Козаром“.

У 30. колу Омладинске лиге које се играло у недељу 17. маја, омладинци „Младости“ су гостовали у Неуму гдје су се састали са домаћом екипом НК „Неум“. Кадети су поражени резултатом 4:0, а јуниори „Младости“ су били бољи од домаћина и побиједили резултатом 3:0.

У 31. колу које се игра у суботу 23. маја, омладинци „Младости“ гостују у Горњем Вакуфу гдје се састају са домаћим ФК „Слога“. Кадети играју у 10:00 часова а јуниори у 12:00 часова.